16.09.2021

Andsime panuse maailma puhtaks saamisel

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus. Sel aastal toimub maailmakoristus 18. septembril. Eestis keskendutakse ka sel aastal eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile – korjatakse üles kõik suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Ja neid on palju, väga palju. Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all. Väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse.
Maailmakoristus meeskonna üleskutse kõigile oli tulla 13. kuni 24. september välja ja märgata prügi linnaruumis ja looduses.

Meie koolist andis maailmakoristuspäeva raames oma panuse grupp õpilasi 6. klassist, kes aitasid prügist puhtaks saada meie kooli ümbrusel.
Nad tegid prügist ka kolepildi, millest on näha, et prügi leidus kahjuks palju.

Suur tänu õpetaja Sirli Pillenbergile ettevõtlikkuse ja õpilaste kaasamise eest. Suur tänu Emma Marietile, Mattiasele, Mehisele ja Chris Andreasele, et aitasite meie kooli ümbrust puhtamaks muuta.

Uudise rubriigid: