22.03.2016

Aprill on Tallinnas nutikuu

Tallinna Haridusamet kuulutab alates 1. aprillist 2016 välja nutikuu, mille eesmärgiks on uute ja huvitavate ideede ning lahenduste tutvustamine nii õpetajatele, õppijatele kui ka lapsevanematele, et nutivahendite abil muuta õppimine põnevamaks ja elulähedamaks.

Nutikuu raames saavad kõik Tallinna koolid näidata, mida huvitavat nad teevad erinevates õppeainetes õpilaste ja õpetajate digioskuste parendamiseks ja nutikate seadmete integreerimiseks koolitöös. Koolid korraldavad erinevaid nuti- ja digiteemalisi üritusi nii oma kui ka teiste koolide õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele.

Algklasside õpilastele ja õpetajatele korraldavad Gustav Adolfi Gümnaasiumi algklasside lapsed 4. aprillil ürituse „Lahe Digikool“, kus nad õpetavad iPadide, Raspberry Pi ja Scratchi programmeerimist.

Tallinna 21. Kool kutsub koolijuhte 12. aprillil arutlema tulevikukooli teemadel. Aruteluseminari „Digipeegel ja tuleviku kool“ viivad Signe Hohensee juhtimisel läbi Mart Laanpere ja Klemen Slabina Tallinna Ülikoolist. 

Õpetajatele ja teistele huvilistele korraldavad Pelgulinna Gümnaasiumi lapsed 19. aprillil Nutitsirkuse. Lisaks tutvustab Pelgulinna Gümnaasiumi IT arendusjuht Birgy Lorenz, kuidas nende kool digipööret läbi viis ja kuidas seda tegema ei peaks.

Lapsevanemad saavad Nutikuu raames kuulata avalikke loenguid. Näiteks „Info ja tehnoloogia mõju lapse kasvamisele” 21. aprillil kell 18-20:00 Merivälja Koolis, kus lektoriteks on targa internetikäitumise ja veebiohutuse asjatundjad Kalev Pihl (Sertifitseerimiskeskus) ja Malle Hallimäe (Lastekaitseliit, „Targalt Internetis”).

Digiteemalisi õppetunde korraldavad ka teised koolid. Lähema info leiab Tallinna Nutikuu veebilehelt ja Facebook´ist.

Registreerumine ja täpsem info    

 

Lisateave:

Kätlin Kalde
Tallinna Haridusamet
6404974
katlin.kalde@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: