17.04.2015

Tallinna Arbu Lasteaia rahvusvahelise konverents „Kaasaegne lasteaed …“

15.-16. aprill 2015 toimus Tallinna Õpetajate Majas ning Tallinna Arbu Lasteaias rahvusvaheline konverents „Kaasaegne lasteaaed: õnnelik, loominguline, loov ja avatud laps“.

Konverentsi korraldas Arbu lasteaed koostöös Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ja MTÜ rahvusvahelise arengukeskusega ITC Professional Development.

Konverentsi eesmärgiks oli juhtida ühiskonna tähelepanu lasteaedades antava hariduse tähtsusele lapse hilisemas arengus ning võimaldada kogemusi vahetades tutvuda uute meetodite ja tehnoloogiatega alushariduses.  

Konverentsi idee põhines neljal aspektil: kaasaegne laps mõtleb loovalt, algatab julgelt, tegutseb arukalt, vastutab ja hoolib.

Ettekanded puudutasid prioriteete Euroopa koolieelse kasvatuse süsteemis, kaasaegsele lasteaiale esitatavaid väljakutseid, IT tehnoloogiaid ja eksperimenteerimist lasteaias, eTwinningu projekte, laste hinge väärtust, lasteaeda programmis Eco-schools, Emilia Reggio pedagoogikat,  Persona Dolls metoodikat ja palju muud. Külalistel Leedust, Lätist, Venemaalt ja Soomest oli võimalik tutvuda Eesti kultuuri ja ajalooga.

Osalejad hindasid konverentsi tähtsust ja vajalikkust kõrgelt, kuna see pakkus neile palju väärtuslikku informatsiooni ning avardas erialast silmaringi.

Arbu LA rahvusvaheline konverents (3).JPG Arbu LA rahvusvaheline konverents (4).JPG 

Alvina Maasik, Tallinna Arbu Lasteaia direktor

 

Uudise rubriigid: