02.02.2018

Arbu lasteaed tähistas Eesti sünnipäeva taliolümpiamängudega

Tartu rahu aastapäeval, 2. veebruaril 2018 toimusid Tallinna Arbu Lasteaias Eesti 100. sünnipäevale pühendatud taliolümpiamängud.

Noored sportlased Tallinna Liikuri, Ümera, Loitsu ja Arbu lasteaedadest marssisid reipa marsimuusika saatel staadionile. Olümpialasi tervitas õppealajuhataja, kes soovis lastele spordiedu. Võistkondade kaptenid heiskasid lipu ning süütasid olümpiatule. Lasteaia territooriumi kaunistasid sinised, mustad ja valged õhupallid.

Spordipidu ei saanud läbi ka külalisteta – nendeks olid S. Kneippi filosoofia – tervisliku eluviisi – viis sümbolit, tilgakest. Need on vesi, ravimtaimed, tervislik toitumine, liikumine ja emotsioonid. Tilgakesed tutvustasid end lastele ning koos tehti soojendusvõimlemist. Seejärel sai iga võistkond kaardi, mille järgi liikus ta ühe tilga juurest teise tilga juurde. Huvitavad võistlused S. Kneippi tilgakestega haarasid lapsi kaasa spordiseikluste maailma. Lapsed pidid lahendama erinevaid ülesandeid, mis nõudsid neilt kiirust, osavust ja meeskonnatööd. Näiteks pandi kokku rukkililleõis ja Eesti lipp.

Olümpiamängud lõppesid osalejate austasustamisega – kõik lapsed said auhinnaks šokolaadimedali ja lasteaedadele jäi meeldivat üritust meenutama diplom.   

Uudise rubriigid: