06.02.2019

Arbu lasteaia talvised tegemised – lumelinn ja olümpiamängud

On võimatu ette kujutada lapse elu ilma lõbusate tegemiste, lärmakate pidude ja huvitavate mängudeta. Need tegevused ühendavad lapsi, toetavad laste, vanemate ja õpetajate vahelist suhtlemist. Tallinna Arbu Lasteaias ehitati üheskoos lumelinna ja korraldati taliolümpamängud.

2. veebruaril mängis lasteaia hoovis muusika, mis kutsus lumelinnakut ehitama. Emad ja isad hakkasid õhinal ehitama ning lapsed koos nendega. Lasteaia territoorium muutus tõeliseks muinasjutulinnakuks. Kahe tunni jooksul „kasvas” hoovi mitu lumekuju, mis nüüd kaunistavad lasteaeda ja toovad lastele rõõmu. Lahkudes tänasid vanemad võimaluse eest veeta selline tore päev koos lastega. On ju igale vanemale tähtis, et tema laps oleks terve ja õnnelik!

4. veebruaril toimusid Arbu lasteaias aga traditsioonilised taliolümpiamängud, kus olid esindatud ka Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill, Tallinna Ümera Lasteaed ja Tallinna Loitsu Lasteaed. Olümpialasi tervitasid Arbu lasteaia direktor Alvina Maasik ja õppealajuhataja Galina Jaremtšuk, kes soovisid lastele spordiedu.

Spordipeo külalisteks olid ka muinasjuttude kangelased. Nad tutvustasid end lastele ning koos tehti soojendusvõimlemist. Seejärel sai iga võistkond kaardi, mille järgi liikus ta ühe muinasjutu juurest teise muinasjutu juurde. Lapsed koos muinasjuttude kangelastega lahendasid erinevaid ülesandeid, mis nõudsid lastelt kiirust, osavust ja meeskonnatööd.

Sellised spordiüritused tutvustavad lastele suure spordi traditsioone ja täiendavad talispordialaseid teadmisi, toetavad spordihuvi, parandavad laste motoorseid oskusi ning arendavad kiirust, jõudu, täpsust ja vastupidavust. Need annavad positiivse hoiaku nii lastele kui täiskasvanutele, ühendades need ühiste eesmärkidega.

Olümpiamängud lõppesid osalejate austasustamisega – kõik lapsed said auhinnaks šokolaadimedali ja lasteaedadele jäi meeldivat üritust meenutama diplom. Lõpuks kosutasid väikesed sportlased end sooja tee ja rõngikutega. 

Taliolümpiamängud 2019-3.jpg 

Galina Jaremtšuk
Tallinna Arbu Lasteaia õppealajuhataja

Toimetas: Leini Jürisaar, THA

Uudise rubriigid: