27.09.2016

Arbu lasteaias algas NordPlus Junior´i projekt laste tervise parandamiseks

Tallinna Arbu Lasteaias algas laste tervise parandamisele suunatud NordPlus Junior projekt. Esimene koostööpartnerite kohtumine toimus 19.-23. septembril 2016 Leedus.

Projekti „Children health improvement by integrating five elements of S. Kneipp philosophy: water, movement, herbs, emotions, healthy diet“ (Laste tervise parandamine S. Kneippi filosoofia viie elemendi ühendamisega: vesi, liikumine, ravimtaimed, hingeline tasakaal ja tervislik dieet)  koordinaatoriks on Tallinna Arbu Lasteaed ja direktor Alvina Maasik.

Nagu nimigi ütleb, on projekti eesmärgiks on õpetada lastele tervisliku eluviisi oskusi läbi S. Kneippi filosoofia, mis sisaldab endas veeprotseduure, ravimtaimi, liikumist, tervislikku toitumist ja hingelist tasakaalu.

Kohtumisel rääkisid Leedu, Läti, Soome, Taani, Islandi ja Eesti esindajad oma maade kommetest ja traditsioonidest, tutvustasid oma maa haridussüsteemi ja jagasid oma riigis ja lasteaedades rakendatava tervisliku eluviisi õpetuse kogemusi.

Treening-seminaril juhendas osalejaid kneipptreener Ljudmilla Pokvitite ja seal saadi täpsemat infot laste ja täiskasvanute tervendamisest S. Kneippi metoodika järgi. Leedu partnerid on selle metoodika järgi tööd teinud juba terve aasta ning nad jagasid oma kogemusi, kuidas integreerida seda metoodikat õppeprotsessi ja kuidas luua selleks tööks vastavaid tingimusi.

Kohtumisel viidi projekti tööplaani sisse korrektiivid, esitleti laste portfooliot ja projekti blogi ning valiti välja projekti logo.

Kõik projektis osalejad lahkusid kohtumiselt positiivsete emotsioonide ja motivatsiooniga edaspidiseks tööks.

Järgmine kohtumine leiab aset Taanis 2016. aasta detsembris. 

Projekti „Children health improvement…“ blogi

 

Galina Jaremtšuk
Tallinna Arbu Lasteaia õppealajuhataja

 

Uudise rubriigid: