22.09.2020

Arte gümnaasiumi uueneva hoone peal peeti sarikapidu

Täna oli Mustamäe hariduselus tähtis sündmus. Arte gümnaasiumi renoveerimine jõudis sarikapeoni ja võtsime koos kooliperega vastu Tallinna Arte Gümnaasiumi sarikapärja ja tänasime ehitajaid seni tehtud töö eest. Kool on oodanud vana maja ümberehitamist 10 aastat ja nüüd on tulemus juba silmaga selgelt nähtav.

Pärja üleandmisel lubas ehitaja, et teeb omalt poolt kõik selleks, et järgmise aasta 1. septembril saab koolipere alustada kooliaastat juba uues uhkes hoones.
See aasta on Mustamäe koolide vaates toonud rõõmustavaid arenguid. Aasta alguses, 6. jaanuaril avasime Tallinna Saksa Gümnaasiumi tervikrenoveerimise läbinud hoone, mis on omaette pärl meie haridusmaastikul, ning pole põhjust kahelda, et uus Arte Gümnaasium saab samuti suurepärane – meil on siin majas põhjust olla rõõmsad ja tänulikud.
Märkimata ei saa jätta, et sellel sügisel, 11. septembril avasime pidulikult ka Mustamäe Humanitaargümnaasiumi uue staadioni.
Arte Gümnaasiumi õpi- ja töökeskkond saab aga rekonstrueerimistööde käigus täiesti uue kvaliteedi. Uude majja luuakse tänapäevased tingimused kooli õppesuundade edendamiseks ja kaasaegsete õppemeetodite rakendamiseks. Mõeldud on ka sportimisele ja tervislike eluviiside edendamisele – renoveeritakse staadioniala, laiendatakse spordisaali ning luuakse võimalused vehklemisega tegelemiseks.
Tallinna Arte Gümnaasiumi 1981. aastal avatud hoone oli ajale jalgu jäänud ja rekonstrueerimistööd algasid tänavu märtsis. Tööd on plaanis lõpetada järgmise aasta suvel ning juba 1. septembril 2021 võib õppetöö alata uuenenud majas.
Arte gümnaasiumi hoone kasulik pindala suureneb varasemaga võrreldes ligi 2500 ruutmeetri võrra, olles enam kui 10 540 ruutmeetrit. Juurde tuleb klassiruume ning rajatakse auditooriumi vormis rekreatsioonialad. Sööklat laiendatakse kuni 306-kohaliseks, et kõik õpilased saaksid toitlustatud kolme vahetunniga. Kooli ligi 12 500 ruutmeetri suurune staadioniala renoveeritakse, uuendatakse välialade kommunikatsioonid ning rajatakse teed ja platsid.
Hoone projekteeris Eesti Ehitusprojekt OÜ. Projekti kogumaksumus (sh sisustus) on 14,5 miljonit eurot.
Jääme suure põnevusega ootame uue koolihoone valmimist.
Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: