07.02.2018

Autojuhid, arvestage teehooldusmasinate gabariitidega!

Õhtune tipptund liikluses ja lumekoristustööd Tallinna tänavatel toimuvad tänaseid ilmaolusid arvestades üheaegselt. Sõidukijuhtidel palutakse olla liikluses tähelepanelikud ning anda teed lume- ja libedustõrjetöid teostavatele teehooldusmasinatele. Sõidukite parkimisel tuleb lähtuda liikluseeskirja nõuetest ja parkida võimalusel nii, et ei takistata teede ning kõnniteede hooldustöid.

Tallinna Kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul. 

Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6 mm läbimõõduga sõelmeid. Soola kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud.

Ohutuse tagamiseks tuleb pidevalt jälgida katusele kogunenud lume kogust ning lumi ja jää õigeaegselt eemaldada. Ehitise ohutuse eest vastutab omanik, kelle kohustuseks on muuhulgas korraldada ka õigeaegsed lumekoristustööd. Juhul, kui ehitise valdajatel on vaja professionaalsete katusepuhastajate abi või rentida tõstukit, võib helistada Tallinna abitelefonile 1345.