12.09.2016

Autovabal päeval on Pae tänaval liiklus suletud

Seoses autovaba päevaga 18. septembril kella 05.00-st kella 19.00-ni suletakse Pae tänav Peterburi maantee ja Punase tänava ristmike vahelisel lõigul mootorsõidukite liikluseks. Ühissõidukid suunatakse ümbersõidule.

Liinide nr 50 ja 58 autobussid suunatakse ümbersõidule Pae tänav, Kiive tänav, Väike-Paala tänav, Peterburi tee, Ülemiste tee, Peterburi tee, Väike-Paala tänav, Pae tänav, tehes peatused Peterburi teel kesklinna suunal paiknevas Väike-Paala peatuses ja mõlemal suunal paiknevates Pae peatustes. Nr 13 autobussid suunatakse ümbersõidule Väike-Õismäe sõidusuunal Pae tänav, Kiive tänav, Väike-Paala tänav, Peterburi tee ja Lasnamäe sõidusuunal Peterburi tee, Väike Paala tänav, Pae tänav, tehes peatused Peterburi teel kesklinna suunal paiknevas Väike-Paala peatuses ja linnast väljuval suunal paiknevas Pae peatuses.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub 18. septembril, Euroopa liikuvusnädala raames, algusega kell 10 Lasnamäel Pae tänaval. Traditsiooniliselt toimub autovabal päeval giidiga jalgsimatk ja jalgrattaretk, mis on osalejaile tasuta. Sel aastal on huvilistel võimalus osa võtta jalgsi ajaloomatkast Sikupilli asumis ja Pae pargis või jalgrattaretkest "Lood Lasnamäe loodusest ja arhitektuurist". Ajaloomatkal jalutatakse läbi vana Sikupilli eeslinna, räägitakse Dvigateli tehase ja raudtee ajaloost ning tutvutakse Pae pargiga, kust omal ajal linna ehitamiseks kive murti. Jalgsimatka giidiks on Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajalooõpetaja Jaak Juske, kelle jalgsimatkad Tallinna ajaloolistes kohtades ja asumites on saanud populaarseks pealinna ajaloohuviliste seas.

Jalgrattaretkel "Lood Lasnamäe loodusest ja arhitektuurist" on kavas 17 peatust, mis viivad huvilised tutvuma näiteks Sikupilli asumi arhitektuuriga, Tondiraba jäähalliga, õigeusu kirikuga, Tallinna Lauluväljakuga, KUMU-ga, Suhkrumäe paljandiga, meteoriidi kraatriga, Jüriöö pargiga ja teiste piirkonnas paiknevate huvitavate ehitiste ja kohtadega. Jalgrattaretke giidiks on arhitektuuriajaloolane Mihkel Karu.

Soovitav on end jalgsimatkale ja jalgrattaretkele  eelregistreerida veebilehel http://www.tallinn.ee/Autovaba-paeva-jalgsimatk-ja-jalgrattaretk-2016. Eelregistreerimine lõpeb 15.09 kell 15:00. Kohtade arv on piiratud. Vabade kohtade olemasolul on võimalik end registreerida ka 18.09 Pae tänaval Tallinna Keskkonnaameti telgis kuni kella 11.30-ni.

Kõik registreeritud osavõtjad saavad keskkonnasõbraliku liikumise kuu meened, seljakoti, kerge kehakinnituse ning neil on võimalus üks kord oktoobrikuu jooksul külastada tasuta Tallinna Botaanikaaeda. Tervisliku jooki pakub Kadarbiku. Autovabal päeval on osalejatel võimalus oma ratas jätta tasuta valvega rattaparklasse.

Rohkem infot keskkonnasõbraliku liikumise kuu kohta saab veebilehelt www.tallinn.ee/liikumiskuu ning infovoldikus (saadaval eesti ning vene keeles linnavalitsuse infosaalis ja linnaosavalitsuste infosaalides). Keskkonnasõbraliku liikumise kuud korraldatakse Tallinnas viiendat korda ja seda koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.

Lisateave:

Kerda Kaur

Tallinna Keskkonnaameti projektijuht

Tel. 6164077

Kerda.Kaur@tallinnlv.ee