17.06.2017

„Ava lava, Tallinn!“ toob laupäeval ja pühapäeval Raekoja platsile Põhja-Eesti kultuuri

Laupäeval ja pühapäeval, 17.-18. juunil, vallutavad Raekoja platsi Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja armastatud Eesti muusikud.

Sel nädalavahetusel saab Tallinna Raekoja platsil tutvuda Põhja-Eesti kultuuriga. Kohal on Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja muusikud, jagatakse infot Põhja-Eesti vaatamisväärsuste ja ürituste kohta. Esinevad Ivo Linna ja Antti Kammiste, ansambel Kõrsikud, rahvakunstiansambel Leigarid, Tallinna Sadama Puhkpilliorkester ja mitmed rahvakultuuritrupid. Üritus toimub rahvapeo „Ava lava, Tallinn!“ raames ning on tasuta.

Rahvapidu „Ava lava, Tallinn!“ toimub juba kuuendat korda. Neljal suvisel nädalavahetusel on pealinna tähtsaim väljak avatud Eestimaa eri paigust pärit muusikutele ja käsitöölistele. Eestimaa parimad palad tuuakse otse Tallinna südamesse, kus neid saavad nautida nii linna külalised kui ka pealinlased ise. Müügilettidel saab imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta Eestimaiseid hõrgutisi. Laval astuvad üles rohkem ja vähem tuntud, ent ühtviisi palavalt armastatud tantsu- ja muusikatrupid. Avatud on infotelgid, kus jagatakse teavet ekskursioonide, ürituste, seiklus- ja teemaparkide ning vaatamisväärsuste kohta erinevates maakondades.

„Ava lava, Tallinn!“ on maapiirkondade inimestele haruldane võimalus esineda ja oma tegemisi tutvustada ajaloolisel Raekoja platsil. Tallinlasi rõõmustab, et Eestimaa kultuur tuuakse neile nii-öelda koju kätte. Tuhanded turistid, kes ajapuudusel vaid Tallinnaga piirduvad, saavad „Ava lava, Tallinn!“ kaudu pildi ka mujal Eestimaal toimuvast. Põnevad maitsed ja uued teadmised on innustanud paljusid minema hiljem ka ise Eestimaad avastama.

Möödunud nädalavahetusel esitleti Ida-Eesti tegemisi, 5.-6. augustil tutvustatakse Lõuna-Eestit ja 26.-27. augustil Lääne-Eestit.

Üritust toetab Tallinna Kultuuriamet.

Lähemalt leiab kava http://avalava.ee/pohja-eesti/