26.05.2017

Avastusõppe päev Lastesõimes Päkapikk

25. mail oli Lastesõim Päkapikk õueala kevadiselt kirev ja täis rõõmsat sagimist – lapsed tegutsesid avastusõppe päeval „Aias kasvab lilleke, leia üles õieke“.

Õuesõppe eesmärgiks oli kinnistada laste teoreetilisi teadmisi läbi praktiliste tegevuste, muusika, liikumise ja kunstitegevuse.

Töökas mesilane tervitas saabunud kevadet, tutvustas lastele looduskeskkonnas mitmeid kevadlilli ning õpetas hoidvat suhtumist ümbritsevasse. Kauniteks lilledeks maskeeritud õpetajad organiseerisid toredaid laulu-, liikumis- ja õppemänge. Õuealal sagisid ringi ka väikesed lepatriinud, kirjud liblikad ja rõõmsad linnukesed. 

Loovusalal said lapsed värvida oma lemmikvärvi lilli ja liblikaid, katsetada esimesi asfaldimaalinguid. Kogu päeva vältel oli õuealal eksponeeritud laste loomingunäitus „Värviline kevad“. Rõõmsaid kilkeid ja palju elevust tekitas seebimullimasin.

Kirju liblikas – direktor – pakkus tegevuste vahel kosutuseks kevadvärvides nurmenuku- ja sidrunivesi ning tervisliku vahepalana päevalilleseemneid. Seemneid jätkus ka linnukestele.

Lilleline ning lõbus kevadpäev rõõmustas nii väikseid kui ka suuri, olles ühtlasi hariv ja õpetuslik. Meie tegevusi jälgisid akendest ka naabermajade elanikud ning Sõle tänaval jalutavad pered.

 

Rena Lepikult
Lastesõim Päkapikk direktor

Uudise rubriigid: