09.06.2019

Avastusretk putukametsas

7.juunil käisid "Villi - Volli" ja "Mesimummi" rühma lapsed Aegviidus avastusretkel putukametsas. Retk sai teoks tänu projektile "Maailma avastades keel selgeks."

161430.jpgÕppekäigule eelneval  nädala tegid õpetajad suurt eeltööd, kus tutvustati putukate ja nende elutingimustega seotud sõnavara, tehti selle teemalisi kunstitöid. Putuka teema kinnistamiseks toimus õppekäik Aegviitu.

Päev algas lastele vara, kuna lastaeias tuli olla juba 7.30. Ühistranspordiga sõideti Ülemiste peatusesse ja sealt edasi rongiga Aegviitu. Mõnele lapsele oli rongisõit esmakordne ning pakkus palju elevust ja rõõmu. Aegviitu jõudes ootasid meid Aegviidu külastuskeskuses  giidid, kes jagasid meid kahte gruppi. Mesimummi rühm sai minna kohe luupidega 1,5 km pikkusele Sõõriksoo loodusrajale putukaid uurima. Villi-Volli rühma lapsed aga said külastuskeskuses uudistada näitust. Lapsed said teada palju on üldse putukaid? Kes on putukad ja kas on olemas head ja halvad putukad? Kuidas üldse teha vahet, kes on putukas, kes muu „mutukas“? Kuidas putukad omavahel suhtlevad ja miks on putukad meile vajalikud? Kõik siin maailmas allub loodusseadustele ning putukate massiline levik on tihti seotud inimtegevusega. Lapsed said mikroskoopidega uurida liblika tiibu, puuki ja herilasepesa ning vaadata kuidas tekivad puudele „salakirjad“. Pärast toimus gruppide vahetus ja Mesimummid läksid luupidega metsa putukaid uurima. Mets oli väga liigirikas ja vahelduv. Näha sai nii lodumetsa kui rabamaastikku. Mängiti ka lõbusaid mänge. Pärast toimus ühine piknik ja töölehtede värvimine teadmiste kinnistamiseks.

Oli igati põnev ja uusi teadmisi täis päev.

Täname Aegviidu külastuskeskust sõbraliku ja toreda vastuvõtu eest!

Vahvaid pilte vaata siit!


Uudise rubriigid: