19.11.2018

Avatakse uuendatud Vana-Pirita tee

Rekonstrueeritud Vana-Pirita tee avatakse 20. novembril kell 12 koos tänavapuhastustehnika ülevaatusega Tallinna lauluväljaku Mere värava parklas.

„See on hea uudis Kesklinna elanikele ja kõigile teistele tallinlastele, nii Maarjamäel asuvate ajaloorajatiste kui ka tulevasuvise laulupeo külalistele, et nüüd on Vana-Pirita teest kilomeetrine lõik nüüdisnõuetele vastavalt korda tehtud. Omaette liikumisraja on seal saanud ka jalakäijad ja jalgratturid, sest rekonstrueeritud tänava kõrvale rajati enam kui kilomeetri pikkune ja kolme meetri laiune betoonkivist kõnnitee ja sama lai asfaltkattega jalgrattatee. Lisaks on nüüd Maarjamäe ajaloomuuseumi külastajate jaoks avatud parkla 39 sõidukile ja reisibusside peatumistasku,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Vana-Pirita tee rekonstrueeriti lauluväljaku ja ajaloomuuseumi vahelises lõigus 3,5 m laiuse ühesuunalise sõiduteena, ühendusteed Pirita teega on 6-7 m laiused kahesuunalised lõigud. Tänavale rajati LED-valgustus ja ülekäiguradade erivalgustus, liiklust rahustavad künnised ning vaegnägijate liikumist hõlbustavad braikivid ülekäiguradadel. 

Tee rekonstrueerimise projekti koostas K-Projekt AS ja parkla projekti Keskkonnaprojekt OÜ. Ehitustööd lepingulise kogumaksumusega 2,8 miljonit eurot tegi Tallinna Teede AS. 

Homme keskpäeval toimuv tee avamine on ühtlasi traditsiooniline Tallinna tänavapuhastustehnika sügisene ülevaatus.

 

Uudise rubriigid: