19.09.2017

Avati fotonäitus imelisest Peterburist

19. septembril avati Vabaduse väljakul noore Peterburi fotokunstniku Andrei Silnikovi näitus “Imeline Peterburi”.

Näitus „Imeline Peterburi“ kajastab täiuslikult ja eredalt fotograafi tundeid ja tema isiklikku tõlgendust järeltulijatele jäetud ajaloolisest pärandist, mis on kodeeritud Peterburi tänavate, parkide, hoonete ja kanalite kooskõlasse. Autor tunnetab peenelt linnaansambli loojate maagia aurat ja igavikuhingust.

Eksponeeritavad fotod on oma vaimu poolest lähedased maalikunstile, millele on tähtis sügav tunnetus, inimeste kätetöö mitmemõõtmelisus ja mitmeplaanilisus.  Aleksei Silnikovi töid eristab laitmatu kompositsioonitunnetus ja oskus näha linna argisuse ja ülevuse paradoksaalsust. Autoril on anne jäädvustada hetki emotsionaalselt, läbinisti kunstiliselt ja tehniliselt täpselt. Seda annet jagab meister meeleldi ka arvukate fotograafiahuvilistega – nii nendega, kes alles tutvuvad Venemaa kultuuripealinnaga, kui ka nendega, kes kunagi ei väsi imetlemast Peterburi lummust.

Näitus korraldatakse suurürituse “Peterburi kohtumised Tallinnas 2017” raames koostöös Tallinna Kultuuriametiga ning on avatud Vabaduse väljakul kuni 29. septembrini.

Aleksei Silnikov on sündinud 1983. aastal Peterburis. Omandanud juristi hariduse Sankt-Peterburgi Sisekaitseakadeemias ning töötanud erinevatel ametikohtadel Venemaa politseis. Murranguks oma elus loeb Silnikov 2012. aastat, mil ta kapteni auastmeni välja jõudes otsustas teha järsu kannapöörde ning pühenduda üksnes fotograafiale. Esimene kunstniku näitus Tallinnas toimus samuti ürituse "Peterburi kohtumised Tallinnas" raames 2015. aastal.