25.01.2018

Bee-Bot, Blue-Bot ja Ozobot robotite kasutamine õppetöös

Tallinna Haridusamet kinkis Tallinna Allika Lasteaia lastele Bee-Bot, Blue-Bot ja Ozobot robotid. Need on väikestele lastele mõeldud robotid.

logo-alush.-100.jpg

Bee-Bot, Blue-Bot robotid liiguvad mööda ruute. Lisaks saavad liikuda edasi-tagasi, pöörata vasakule ja paremale. Sisestada saab kuni 40 käsku, mida robot täitma asub. Blue-Botis on sees sinihammas, seega saab teda programmeerida nutiseadmega (Apple, Android). Seadmete juurde kuuluvad erinevad matid, millega õppida tähti, kujundeid, matemaatikat, uusi sõnu, jutustada lugu jne. Ühest küljest saavad lapsed mängida, kuid teisest küljest on robotitest väga palju kasu ka õppimisel. Õpetajad saavad koos lastega meisterdada erinevaid mängualuseid.

Ozobot on väikseim robot. Mõneruutsentimeetrisel robotil on kaks mootorit ja viis sensorit ning värvilised tuled. Robotit saab õpetada vastavalt maha joonistatud või prinditud värvijoontele muutma kiirust, suunda ja liikumisstiili. Tahvelarvutis saab kasutada äppi OzoBlockly. Lisaks saavad lapsed robotit enne liikuma panemist disainida (erinevad kiivrid). Programmeerimiseks läheb vaja sinist, musta, rohelist ja punast värvi vildikat.

Robotitega tegelemine arendab laste loogilist mõtlemist ning matemaatilisi ja eneseväljenduse oskusi; samuti aitab paremini mõista põhjuse ja tagajärje seost ning õpetab seadme juhtimist ja programmeerimist. Tänu nendele robotitele on muutunud lasteaia õppe- ja kasvatustöö põnevamaks, mängulisemaks ja pakub lastele isetegemise ja katsetamisrõõmu.

Fotosid tegevustest saab vaadata SIIN