28.12.2017

Tere tulemast Blue-Bot'id!

Detsembrikuu on täis rõõmu ja üllatusi. Kuigi jõulupeod on läbi ja kingid kätte saadud, siis ootas Luha lasteaia õpetajaid ja lapsi kuuse all veel üks üllatus.

Kuuse alla olid pugenud Bee-Bot'ide sugulased Blue-Botid. Sarnaselt oma eelkäijatele, on nad mängulised vahendid ning nendega saab muuta õppe-ja kasvatustööd mängulisemaks ja mitmekesisemaks. Blue-Bot'idega koos on kõik võimalik. Koos lastega saab välja mõelda jutte robotite teekonna kohta, mängida memoriini, otsida aardeid ning avastada veel palju muud põnevat.

6 Blue-Bot'id võtsid endaga kaasa programmi käsulugejad- ja plaadid. Nende abil saab teha Blue-Bot'ile ühe pika-pika teekonna, nii et iga avastatud retk on erinev.

Blue-bot'idega koos saab:

  • sõita punktist A punkti B (kasutades robotil olevaid nuppe)
  • kasutada käsulugejat, koostada plaatidest täpsem ja keerukam kood, mida robot läbima hakkab (käsulugeja ja Blue-Bot on ühenduses Bluetooth'i kaudu)
  • kasutada tahvelarvutis olevat rakendust ning selle kaudu panna robot liikuma (kasutatav nii Androidi kui ka iOS tarkvaraga tahvelarvutites rakenduse "Blue-Bot" kaudu)

Uuel aastal uue hooga saavad Luha lasteaiaõpetajad ja lapsed Blue-Bot'idega tegutsema hakata.

Tallinna Luha Lasteaed tänab Tallinna Haridusametit toreda kingi eest!