10.05.2017

Bogapott sai värske välisilme

Tallinna vanalinnast Toompeale viiva Pika jala ääres asuv maja nr 9, mis tuntud Bogapoti ateljee-kohvikuna, läbis uuenduskuuri.

„Tallinna päevaks kavandatud remont sai tehtud väga kiiresti ja kvaliteetselt,“ on Kesklinna vanem Taavi Pukk rahul. „Siinsamas kõrval paikneva värava Toompea ja all-linna vahel võime nüüd ilma piinlikkustundeta avada ning ülalinnast vastu võtta Tallinna päeva tervitama kutsutud peaministri.“ 

Linnaosa vanem tänas osaühingut Vanalinna Ehitus korrektse töö eest, mis tehti paari nädalaga – aprilli lõpul alanud ja 14. maiks valmima pidanud remont lõpetati täna. Välise värskenduse sai hoone fassaad, korrastati uksed-aknad ja karniisid. Muinsuskaitse all oleva hoone remondi üle tegi järelevalvet Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakond. 

Tallinna Kesklinna valitsus panustab tänavu vanalinna hoonete korrastamisse üle 200 000 euro. „Aastate vältel on saanud heaks tavaks, et Kesklinna valitsuse tellimusel ja rahastamisel saab igal aastal Tallinna päevaks või ka vanalinna päevadeks korda tehtud üks avalikkuse jaoks oluline rajatis kesklinnas. Me ei piirdu siiski üksnes tähtpäevaks valmivate töödega, vaid remondime sügiseks veel mitu objekti,“ lubas linnaosa vanem. 

Puki sõnul ootavad Kesklinna valitsuse tänavuses remondiplaanis järge Tallinna rahvaülikooli hoone Vene 6, Kuninga tänav 4, Lühike jalg 9 ja Raekoja plats 18 hoonete katused ning muud rajatised.

  

Pildil: Kesklinna vanem Taavi Pukk tänab OÜ Vanalinna Ehitus kiire ja korraliku töö eest.