30.05.2018

Bremeni torni ideekorje võitis astronoomiline idee

Kesklinna valitsuse ideekorje Bremeni torni tulevaseks kasutamiseks tõi kümmekond ettepanekut, millest huvitavaimaks tunnistati MTÜ Baltic Astronomy Club idee rajada astronoomiamuuseum.

„Bremeni torni katusekorrus on sisuliselt lahtine platvorm, kuhu saaks paigaldada teleskoobi, seetõttu tundus astronoomiamuuseumi rajamise plaan meile igati huvitavana. Peale selle on meile oluline toetada teadust. Muidugi ei saa teha Bremeni tornist observatooriumit, aga suve lõpus võime loodetavasti koos astronoomiaklubi aktivistidega korraldada üritusi, mis aitavad seda teadusharu tutvustada. Samas jätkame kõigi esitatud ideede põhjal arutelusid, millise sisu saab torni täpsemalt tekitada. Täname kõiki huvitavate ideede esitajaid!“ sõnas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Muuseumisse võiks koguda ja seal näidata erinevaid Eesti astronoomide uuringute ja teadusharu arenguga seotud eksponaate, samuti näiteks Saaremaalt ja Hiiumaalt leitud meteoriite. Ühte ruumi võiks rajada ka planetaariumi. Praegu on selle temaatikaga seotud muuseum Tartu observatooriumi juures Tõraveres, aga oleks suurepärane, kui samasugune tuleks ka Tallinnasse,“ ütles astronoomiaklubi esindaja Vladimir Goman.

Täna kell 17 esitleti Bremeni tornis ideekorje käigus tehtud ettepanekuid ning kuulutati välja võitja. Lisaks astronoomiamuuseumile pakuti ideekorjel välja sisustada Bremeni torni kultuuriruum, seiklusruum, reformatsioonimuuseum, nõiamuuseum, kokkusaamispaik erinevate erialade tippude jaoks ning ajalooliste lugude jutustamise ja lavastamise koht.

Kesklinna valitsuse algatas mai alguses ideekorje, et koguda kesklinlastelt ettepanekuid keskaegse Bremeni torni võimaliku avaliku kasutuse jaoks. Maikuu jooksul said huvilised ka torniga tutvuda.

Täna algavateks vanalinna päevadeks avatakse tornis kunstnike Pille Kivihalli ja Kaire Tali näitus „Bremeni torni vinjetid“.

 

Pildil on ideekorje tulemuste kokkuvõtmine Bremeni tornis, keskel paremal astronoomiaklubi esindaja Vladimir Goman ja vasakul Kesklinna vanem Vladimir Svet.

 

Uudise rubriigid: