11.09.2015

Briti suursaatkond andis Pelgulinna Gümnaasiumis koolidele üle miniarvutid

Briti Suursaatkond koos partneritega käivitas Raspberry Pi miniarvutite projekti Eesti koolides. 7. septembril 2015 sai projekt avalöögi, kui Pelgulinna Gümnaasiumis andsid peaminister Taavi Rõivas ja Briti suursaadik Chris Holtby esimestele koolidele üle miniarvutite komplektid.

Lisaks tuli nii peaministril kui suursaadikul ka endal uuesti koolipinki istuda ning õpilaste juhendamisel Raspberry Pi-ga programmeerimisega algust teha.

Briti suursaatkonna algatust, Raspberry Pi projekti Eestis, mille käigus jõuab kooliaasta lõpuks Eesti koolidesse mitusada miniarvutit, finantseerivad Transferwise ning Raspberry Pi Sihtasutus. Projekt kuulutati välja aasta alguses Briti välisminister Philip Hammondi visiidil, mil minister avas esimese Raspberry Pi klassiruumi Gustav Adolfi Gümnaasiumis.

Briti suursaadik Chris Holtby sõnas avatseremoonia järgselt: „Täna oli üks äärmiselt põnev ja oluline päev, oluline päev tehnoloogiale Eesti koolides. Me oleme nüüdseks toonud Raspberry Pi 21 klassiruumi või huvikeskusesse üle Eesti ja toome veelgi enamatesse muutes nad Raspberry Pi keskusteks. Paljud noored, ja ka mitte enam nii noored, tahavad õppida programmeerimist, kuid vahel pole vahendid ja ka oskused selleks kättesaadavad. Selle projekti üheks eesmärgiks ongi aidata kaasa just nende lünkade täitmisel. /---/“

Alvar Lumberg, TransferWise’i arendusjuht selgitas, miks ettevõte end just selle projektiga sidus: „TransferWise’i eesmärk on muuta maailma paremaks paigaks. Üks võimalus selleks on julgustada lapsi ja noori avatult mõtlema – arvuti pole vaid müstiline kast, mis näitab pilti, vaid avatud süsteem, mida saab panna tegema, mida vaid tahad. Noortel on aukartust tehnoloogia vastu märksa vähem kui täiskasvanutel ja meie tahame neid veelgi julgustada.“

7. septembril anti Vaata Maailma Sihtasutuse valitud 18-le koolile üle Eesti nende esimesed Raspberry Pi miniarvutid, uuel aastal jõuavad miniarvutid ka teiste huvitud koolideni. Lisaks on seadmed juba jõudnud ka Gustav Adolfi Gümnaasiumisse, Kohtla-Järve Virumaa Kolledžisse ja Pelgulinna Gümnaasiumisse.

Pressiürituse video

 

Lisainfo:

Krislin Aedla
Briti saatkonna avalike suhete nõunik
555 35 974

 

 

Uudise rubriigid: