29.10.2020

Bussiliini nr 1A kasutajatel läheb lahedamaks

Alates pühapäevast, 1. novembrist asendatakse kõik bussiliini nr 1a teenindavad normaalbussid liigendbussidega.

 „Viru keskuse ja Viimsi keskuse vahet sõitvad liini nr 1A bussid on nädalavahetustel ülekoormatud ning olukorra leevendamiseks hakkavad alates 1. novembrist liini teenindama ainult liigendbussid, mis mahutavad rohkem sõitjaid,” kinnitas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Kui senini oli laupäeval liinil viis bussi, millest kaks olid liigendbussid ja pühapäeval sõitsid ainult tavabussid, siis alates eelolevast pühapäevast teenindavad reisijaid ainult liigendbussid. „See on hea uudis kõigile nr 1A busside kasutajatele, sest sõitjatel on rohkem ruumi ja neil on võimalik olla bussis hajutatumalt, mis koroonaviiruse levikut silmas pidades on kindlasti oluline samm ohutuse tagamiseks,” sedastas linnaosavanem.

Sõidugraafikud ei muutu
Tööpäevadel sõidavad liinil nr 1A juba praegu ainult liigendbussid. Tööpäevadel on hommikustel ja õhtustel tipptundidel busside intervall 11–12 minutit, muul ajal 18–22 minutit. Nädalavahetuse päevadel väljub buss mõlemas suunas kaks kuni neli korda tunnis.
Bussiliin nr 1A teenindab reisijaid marsruudil Viru keskus – Viimsi keskus, liikudes mööda Narva maanteed ning Pirita, Merivälja, Ranna, Nelgi, Randvere ja Ravi teed. 

Uudise rubriigid: