10.11.2021

Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Põhja-Tallinna kogukonnamajas

Põhja-Tallinna kogukonnamaja (Kari 13) 4. korrusel (kab. 402) on avatud Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkt, kus kõiki soovijaid teenindatakse eelbroneeringuta iga päev.

Põhja-Tallinna nõustamis- ja vaktsineerimispunkt on avatud: E-R 12-19 ja L,P 10-17.

Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktis saavad kõik soovijad ilma eelneva registreerimiseta küsida vaktsineerimisalast nõu ja samas ka vaktsineerida.

Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Teenust osutab Eldred OÜ.

Lisaks avas Tallinna linn koostöös Confidoga avas Vabaduse väljakul statsionaarse Covid-19 nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkti, kus kõiki soovijaid teenindatakse eelbroneeringuta iga päev kella 9–21ni.

Vabaduse väljaku teenuspunktis saab valida kõigi Eestis kasutusel olevate vaktsiinide vahel, sh kahedoosiline Pfizer/BioNTech ja Moderna või ühedoosiline Jansseni vaktsiin. PCR testimine on saatekirja alusel tasuta ning ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot.

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, on Tallinnas võimalik vaktsineerimisbrigaad koju kutsuda. Eelregistreerida saab telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Patsientidele öeldakse päev ja kellaaegade vahemik, millal vaktsineerimisbrigaad nende juurde jõuab. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad argipäevadel kell 9–18. Kohapeal teeb õde ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks ise mõnda vaktsineerimispunkti minema või saadakse teinegi doos kodus.

Kõigis Tallinna Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides oli 9. novembri seisuga vaktsineeritud 5641 inimest, neist 3686 inimest on saanud esmase, 626 teise ja 1329 tõhustusdoosi. 

Vaktsineerimise info leiab veebilehelt  www.vaktsineeri.ee 

Riiklik kriisitelefon on 1247

 

Uudise rubriigid: