09.11.2021

Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides on vaktsineeritud 5364 inimest

Tallinna Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides on 8. novembri seisuga vaktsineeritud 5116 inimest, seal hulgas 3547 inimest on saanud esmase, 600 teise ja 1217 tõhustusdoosi. Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas on telgid avatud veel teisipäevani, 9. novembrini.

Linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik tänab kõiki inimesi, kes on end juba vaktsineerinud ja andnud oma nii panuse koroonakriisi leevendamiseks. "On heameel näha, et teenus on inimeste poolt hästi vastu võetud ja vaktsineeritute arv suureneb iga päevaga jõudsalt, “ ütles Öpik. „Kesklinnas, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis asuvad nõustamis- ja vaktsineerimistelgid alustasid tööd 20. oktoobril ja on avatud veel 9. novembrini. Oktoobri lõpus avasime nõustamis- ja vaktsineerimispunkti ka Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses ning tuleval nädalal alustab tööd statsionaarne nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt Vabaduse väljakul. Juba praegu saab broneerida aega kodus vaktsineerimiseks alates 8. novembrist. Ootame jätkuvalt kõiki soovijaid neid võimalusi kasutama.“

Nõustamis- ja vaktsineerimistelgid kolmes linnaosas on avatud 9. novembrini (kaasaarvatud) järgmiselt: 

  • Haabersti Maxima XXX parklas (Ehitajate tee 148) tööpäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–15; 
  • Põhja-Tallinna Valitsuse hoovialal (Kari 13) iga päev kell 10–17; 
  • Keskturu juures (Lastekodu 11b) tööpäevadel kell 9–16 ja nädalavahetusel kell 9–15. 

Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lindakivi kultuurikeskuses on avatud tööpäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17.  Teenust osutab nõustamis- ja vaktsineerimispunktides tervishoiupartner Eldred OÜ.

Kodus vaktsineerimise aega saab broneerida telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel kell 8–20 ja nädalavahetusel kell 9–17. Kodus vaktsineerimise teenust osutab Confido.

Vaktsineerida saavad kõik soovijaid alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. 

Tõhustusdoosiga saavad vaktsineerida kõik, kes soovivad ja kellel on eelmisest süstist möödas vähemalt pool aastat, sõltumata sellest, mis Covid-19 vaktsiini on varem saadud. Tõhustusdose tehakse Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty või Moderna vaktsiiniga Spikevax.

   

Uudise rubriigid: