08.02.2018

Robootilised digivahendid lasteaias

Alates 2017. aasta jaanuarist kasutatakse kõikides Suur-Pae Lasteaia rühmades õppe- ja kasvatustegevuse läbiviimiseks erinevaid kaasaegseid digivahendeid.

Soetatud digivahendid (puutetahvlid, Bee-Bot programmeeritavad ja taaslaetavad mesimummu põrandarobotite komplektid ja Blue-Bot põrandarobotite komplektid, Dash ja Dot Wonder robootikakomplekt ja Ozobot robootikakomplektid) on tänapäevased ja huvitavad õppe- ja mänguvahendid, millega saab muuta kogu õppekasvatuse lasteaias sisukamaks, ajakohasemaks ja lapsekesksemaks.

Robotitega õpivad isegi 3-4 aastased lapsed kiiresti iseseisvalt programmeerima, mis teebki selle üllatavaks. Eriti ülevad on emotsioonid, kui enda kätega meisterdatud kuju suudetakse lõpuks liikuma panna. Robotite ehitamine ja programmeerimine arendab laste käelist tegevust, loogilist mõtlemist, meeskonnatööd ning väljendusoskust. Robootika on meeskonnatöö, mis haarab kaasa nii poisse kui ka tüdrukuid.

Suured tänud Suur-Pae Lasteaia õpetajatele, kes on alati avatud uutele ideedele, kes on valmis õppima ise ja õpetama ning jagama oma teadmisi teiste lasteaedade õpetajatele.

Kutsume ka lapsevanemaid uusi teadmisi omandama, sest meie lapsed õpetavad, kuidas kasutada robootikavahendeid.

Vaata pilte pildialbumist: