29.11.2018

Dipell: Ka New Yorgi politseile maksab palka linn

Täna külastas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametit ja Tallinna linnapead Centurion sihtasutuse president Joe Dippell (G. J. Dippell Jr). Tegemist on New Yorgis tegutseva mittetulundusliku organisatsiooniga, mis annab rahalist toetust töökohal surma või vigastada saanud politseinikele ja nende peredele.

Kuna New Yorgi politseid, kui ühte suurimat politseiüksust USAS finantseerib samuti linn, siis oli Dipellil suur huvi Tallinna Munitsipaalpolitsei ülesehituse ja tööfunktsioonide vastu. Pärast mupo peamaja külastust oli tal kohtumine hetkel Tallinna linnapea ülesannetes oleva Kalle Klandorfiga, kelle valitsemisalas on Tallinna munitsipaalpolitsei. „Ka New Yorgi politseinikele maksab palka linn,“ ütles Dipell. „Olen hästi kursis Eesti politsei tegemistega, aga seda huvitavam on näha, kuidas töötab teie linna korrakaitseüksus ja pärast tutvumist mupo peamajaga võin öelda, et kuigi linnade suuruse vahe on meeletu, siis töö sisu ja eesmärgid on mõlemal sarnased – me kõik töötame linnakodaniku turvalisuse nimel“.  

Dipell andis põhjaliku ülevaate sihtasutuse mitmeid aastakümneid kestnud tegevusest ja edastas kutse 31st korda toimuvale rahvusvahelisele mõrva-teemade ja preventsiooni alasele seminarile New Yorgis, millel viimased 20 aastat on osalenud mitmed Eesti korrakaitsestruktuuride esindajad. Dipellil oli kohtumine ka Eesti Politsei- ja Piirivalveameti esindajatega. Eestist suundub Dipell edasi Riiga ja Vilniusesse.