22.02.2018

EV100: Hümn Mustamäe haridusrahvale

Täna, 22. veebruaril viis linnaosa vanem Lauri Laats Mustamäe koolidesse ja lasteaedadesse linnaosavalitsuse kingitused Eesti Vabariigi saabuva juubeli puhul.

„Kauni kujunduse kaudu sai „Eesti hümn“ äärmiselt nauditavaks maaliks, mis kaunistab iga ruumi,“ ütles linnaosa vanem Lauri Laats. „Mustamäe haridusasutused on väga tublid, linnaosa tõelised pärlid, ning väärt parimat. Tänased kohtumised koolides ja lasteaedades tegid rõõmu ja kinnitasid, et meie linnaosa tulevik on küll väga heades kätes. Suur tänu kõigile õpetajatele, indu noortele, palju õnne meile kõigile Eesti 100. sünnipäevaks!“

 

Eesti hümnil on Fredrik Paciuse kirjutatud meloodia ja nagu me kõik teame, on sellel ülelahenaabrite juures kaksikvend „Maamme“. Kui Eesti võitles taasiseseisvumise eest, siis 1990. aasta kevadel kiitis ENSV Ülemnõukogu heaks rahvusriigi sümboolika (lipp, vapp ja hümn) taaskasutuselevõtu. Rahvushümniks võeti uuesti Paciuse heliteos, kuna see oli hümniks ka Eesti esimesel iseseisvusperioodil. Laul jõudis Eestisse 19. sajandil Soome kooride külalisesinemiste kaudu, aastal 1869 kirjutas sellele eestikeelsed sõnad Johann Voldemar Jannsen.