24.05.2018

EV100 Tallinna Botaanikaaias

Tallinna Botaanikaaed tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva 25. mail Eesti Vabariigi esimesele presidendile Konstantin Pätsile kuulunud Kloostrimetsa talu ning 1920.–30. aastate aianduskultuuri tutvustavate teabetahvlite avamisega. Lisaks on alates juunist võimalik esiväljakul tutvuda tolleaegsete suvelilledega.

„Tallinna Botaanikaaed asub Konstantin Pätsile kuulunud Kloostrimetsa talu maadel. Riigivanemana oli Päts kodukaunistamise liikumise patroon, olles põllumajanduslike ja aianduslike ideede edendamise eestvedajaks. See viimane on Tallinna Botaanikaaia tegevuse oluliseks eesmärgiks ka tänases päevas,“ ütles botaanikaaia direktor Urve Sinijärv.

 

Juba 1920.–30. aastatel oli siin liigirikas, omaaegseid kujundusprintsiipe järgiv ja eeskujulikult hooldatud aed, mille tõttu seati see 1930. aastate teisel poolel avaliku ruumi haljastuse ning koduaedade ja elamute väljanägemise edendamisel ka eeskujuks. Tänaseni on botaanikaaias säilinud mitmed omaaegsed puud, mis on väiksemate tahvlitega ära märgitud. Talu ajalugu tutvustavad tahvlid jäävad botaanikaaia territooriumile ka järgnevateks aastateks.

 

 

Parimaga:

Owe Petersell

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

Tallinna Botaanikaaed

 

owe.petersell@botaanikaaed.ee

Tel: 606 2660