13.10.2017

EVT Euroopa Noored vabatahtlik Nefeli-Ioanna projektis "Boost the mind"

Kullatera Lasteaed on vabatahtlikke vastuvõttev organisatsioon, kes teeb koostööd koordineeriva organisatsiooniga EstYes. Meie lasteaia akrediteering kestab kuni aprillini 2020a. 2017 - 2018 õppeaasta projekt on "BOOST THE MIND", ajavahemikul 01.10.2017 – 01.07.2018.

Nefeli-Ioanna Vontella-Karaolani kodukoht asub Kreekas, Alexandroupolis. Tema emakeeleks on kreeka keel, kuid ta oskab inglise keelt C1 tasemel, lisaks veel suhtlustasandil taani keelt.

Kullatera Lasteaeda asus  ta vabatahtlikuna tööle 02.10.2017  ja tema leping kestab kuni  01.07.2018. Oma kodumaal õppis Nefeli-Ioanna ülikoolis Democritus University of Thrace alushariduse erialal.  Nefeli-Ioanna kirjeldab ennast ekstravertse ja avatud inimesena. Uues keskkonnas kohanemisega raskusi ei ole. Talle meeldivad väljakutsed ja uued kogemused ning ta on alati valmis proovima, katsetama ja õppima midagi uut.

Enda kohta ütleb ta järgmist: „Soovin, et mul oleks võimalikult palju kogemusi, enne kui ma täidan oma unistust, milleks on töötada täiskohaga metsa lasteaias. Minu sügavat soovi töötada metsas lasteaias saan toetada tänu oma EVS-ile, sest ma omandan rohkem teadmisi ja oskusi. Samuti on mul võimalus õppida uut keelt ja kultuuri. Minu ootus on õppida ja õpetada samal ajal, et kasvada mitte ainult õpetajana, vaid ka inimesena ja naasta koju positiivse kogemusega. Samuti soovin ma rohkem teada saada erinevatest lasteaedadest ja nende õppekavast (või lasteaedadest, mis sisaldavad oma õppekavas väljasõite) ja kuidas see mõjutab laste arengut.“

Nefeli-Ioanna teeb oma vabatahtlikku tööd Kullatera lasteaia Kullatriinude rühmas. Tema tööpäev kestab valdavalt 6h hommikupoolikutel mentor – õpetaja Johanna juhendamisel ja kogu Kullatriinude rühma personali ning Kullatera lasteaia töötajate toel. Ta on rõõmsaks ja avatud kaaslaseks lastele ning tegusaks partneriks lapsevanematele.