06.11.2020

Eakate filmiklubi peatab seansid

Tallinna kolm linnaosavalitsust – Kesklinn, Kristiine ja Põhja-Tallinn – otsustasid peatada selle aasta lõpuni ühisprojekti „Eakate filmiklubi”.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul sundis otsust langetama praegune nakkusohtlik olukord. „Pakkudes eakatele inimestele sisukat ajaviidet, tuleb silmas pidada ennekõike seda, et kõik toimuks turvaliselt. Üha leviv viirus aga ei jätnud valikut – ehkki oleme rakendanud kõiki ohutusmeetmeid, ei saa me üksnes maskikandmise ja käte desinfitseerimise nõudega tagada, et kinosaalis viirus levima ei pääseks,“ selgitas Haukanõmm.

Et filmiklubi hõlmab riskirühma kuuluvaid inimesi, tuli projektiosaliste hinnangul jätta lähiajal filmiklubi seansid ära. Otsus puudutab 17. novembril ja 15. detsembril toimuma pidanud seansse.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid kinnitas, et edasise kohta tehakse otsus olukorrast lähtuvalt ja kolmepoolselt ning antakse filmihuvilistele sellest ka operatiivselt teada. „Filmiklubi liikmed saavad teavituse kinoseansside peatamisest posti teel, nagu nad said hooaja alguses ka kinokava,“ ütles Peeter Järvelaid.

Kristiine vanem Jaanus Riibe lisas: „Vabandame filmiklubi liikmete ees, kuid praeguses olukorras on kõige olulisem hoida tervist ja tagada inimeste sajaprotsendiline ohutus. Filmiklubi on pakkunud eakatele inimestele võimalust suhelda eakaaslastega, kuid hetkel on parim soovitus vältida rahvarohkeid kohti, kanda maski ja püsida kodus.“

Kolme linnaosa koostööprojekt on väldanud kolm aastat. Tänavune sügishooaeg algas 29. septembril.

 

 

Uudise rubriigid: