07.09.2017

Eakate ülikool alustab Hopneri majas viiendat hooaega

Alates 13. septembrist on Kesklinna eakail võimalus juba viiendat aastat kuulata igal kolmapäeval huvitavaid loenguid Hopneri maja seenioride ülikoolis.

Selline enesetäiendamise vorm on vanemaealiste inimeste seas muutunud aasta-aastalt üha menukamaks, tõdeb Kesklinna vanem Taavi Pukk.

„Eakamad kesklinlased on need, kes võtavad tänulikult ja väga aktiivselt osa mitmesugustest eakaaslastega suhtlemise ja silmaringi avardamise võimalustest. Linnaosa valitsus püüab omalt poolt kõike seda pakkuda. Nii oleme juba aastaid loonud eakatele ülisoodsaid võimalusi spordiklubide treeningutes osalemiseks, korraldanud erinevaid ekskursioone ning uusima algatusena eakate kinoklubi,“ tõdes Pukk.

Samas on loengusari linnaosa vanema sõnul eriliselt menukas: „Oma järjekordset hooaega alustav seenioride ülikool on mõistagi absoluutne rahva lemmik, mille puhul oleme juba tõsiselt kaalunud suurema loengusaali leidmise vajadust. Selline menu on tunnustuseks Hopneri majale, kes loengusarja kokku paneb, ning esinejatele, kes meelitavad inimesed saali.“

Vanemaealised saavad kuulata tasuta loenguid Hopneri majas alates 2013. aastast. Sealne suur saal oli eelmisel õppeaastal alati huvilisi tulvil ja kevadel sai lõputunnistuse ligikaudu paarsada aktiivsemat kuulajat. Teemaderingi kuuluvad kultuur, ajalugu, tervishoid ja psühholoogia.

Eestikeelsed loengud algavad igal kolmapäeval kell 12 ja venekeelsed kell 14. Huvitatud eakad kuulajad Kesklinnast saavad end registreerida enne loengut kohapeal. Täpsemat teavet teemade kohta leiab Hopneri maja kodulehelt hopnerimaja.eu.