10.03.2015

Edgar Savisaar pidas nõu Bangkoki kuberneriga

Bangkokis toimuval III Aasia-Euroopa (ASEM) linnapeade ja kuberneride koostööfoorumi raames kohtus Tallinna linnapea Edgar Savisaar Bangkoki kuberneri Sukhumbhand Paribatraga.

Arutati küsimusi Euroopa ja Aasia koostööst, probleeme, mis on seotud transpordi korraldamisega, maksupoliitika ning keskkonnakaitse ja sotsiaalküsimustega. Kuberner märkis linna ees seisvate suuremate probleemidena elanike vananemisega seonduvaid sotsiaalseid küsimusi.

Edgar Savisaar esitas Bangkoki kubernerile Paribatrale kutse külastada Tallinna, mis ka tänuga vastu võeti.

Tai pealinnas toimuv kolmepäevane Aasia ja Euroopa koostööfoorum (ASEM) keskendub põhiosas transpordi- ja turismijuhtimisele, keskkonnakaitse korraldamisele, kultuurilisele mitmekesisusele ning kriisiolukordade ennetamisele. Liikmesriikide valitsusjuhid, riigipead ja Euroopa Liidu kõrged ametnikud kujundavad ning võtavad foorumil vastu ühise seisukoha EL-Aasia majanduskoostöö tulevikusuundadest.

Homme tutvustab Edgar Savisaar Tallinna tasuta ühistranspordi projekti, mis on tekitanud elavat huvi kogu maailmas.

Aasia ja Euroopa koostööfoorum on 43 Euroopa ja Aasia riigi foorum, mis püüab tugevdada dialoogi, vastastikuseid suhteid ja jätkusuutlikku arengut riikide vahel. Iga kahe aasta järel toimuvad tippkohtumised vaheldumisi Aasias ja Euroopas, esimene neist toimus Bangkokis 1996. aastal. Eesti sai ELi ja Aasia riike ühendava koostööfoorumi ASEM liikmeks 8. oktoobril 2004.

Lisainfo:
http://www.asemmgm-bangkok.com