15.06.2018

Eelarvestrateegia lubab Piritale täiendavaid lasteaiakohti

Tallinna Linnavolikogu kinnitas Tallinna linna eelarvestrateegia kuni 2022. aastani. Järgmiste aastate jooksul on plaanis laiendada Padriku lasteaeda, investeeritakse botaanikaaeda ja rajatakse mitmeid teid.

Linnaosavanem Alina Tubli sõnul on üheks olulisemaks investeerimisobjektiks Tallinna Padriku Lasteaia laiendamine. “Kuigi sel aastal valmib Pirita Kose lasteaia uus hoone, on meil kodulähedasi lasteaiakohti puudu. Veel enam - Pirita vajab ka täiendavaid koolikohti vähemalt algkooli tasandil. Padriku Lasteaia laiendamisel on võimalik luua ka klassiruumid, et tegutsemist saaks alustada ka algkool, kuid see informatsioon on veel täpsustamisel. Lasteaia kõrval asuvasse parklasse on planeeritud rajada ka valgustus.”

Eelarvestrateegias on välja toodud, et järgmiste aastate jooksul tehakse suuri investeeringuid Tallinna Botaanikaaeda. “Remonttööd teostatakse Palmimajas, ehitatakse majandushoone ning rekonstrueeritakse välisekspositsioon. Lisaks on plaanis administratiivhoone korrastamine ja külastuskeskuseks kohandamine ning veesüsteemi rekonstrueerimine. Endise Tallinna Botaanikaaia töötajana on mul suur heameel, et Pirita üks kaunimaid asutusi kauaoodatud ja hädavajaliku investeeringu saab,” mainis Tubli.

Eelarvestrateegias on kirjas ka järgneval neljal aastal tehtavad investeeringud Pirita kloostri varemete korrastamiseks, mänguväljakute rekonstrueerimine ja koerte treeningväljaku rajamine. Suurematest teetöödest on plaanis Mustakivi tee läbimurre Kose teele, rajada Kloostrimetsa kergliiklustee Metsakalmistust Pirita Perearstikeskuseni, Lehiku tee puuduv lõik ja kergliiklustee. Rekonstrueeritakse Pärnamäe tee ja Muuga tee ristmik ning Kose tee (lõigul Rummu tee - Pirita tee). Kose tee ja Narva maantee ristmik saab pikalt oodatud valgusfoori. Kavasse on võetud ka Pirita velodroomi rekonstrueerimine.

“Kahjuks on alati asju, mis eelarvestrateegia investeeringutesse sel aastal ei mahu. Eelarvestrateegiat vaadatakse üle ning täiendatakse igal aastal, see pole järgnevaks neljaks aastaks kivisse raiutud. Järgmisel aastal esitame Pirita Linnaosa Valitsuse poolt taaskord Tallinna Linnavalitsusele need objektid, mis sel korral investeeringute nimekirja ei mahtunud,” selgitas Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Eelarvestrateegiaga saab tutvuda veebilehel: https://aktal.tallinnlv.ee/static/Eelnoud/en10375.html