29.01.2018

Eesti 100: õpituba ja viktoriin „Tunne oma kodumaad“ Tallinna Lehola Lasteaias

Tallinna Lehola Lasteaed korraldas 24. jaanuaril Eesti Vabariik 100-le mõeldes vahva õpitoa-viktoriini „Tunne oma kodumaad“.

Ürituse viisid läbi õpetajad Maiu Hanikat ja Eda Kirch ning õppealajuhataja Siret Vaarpuu.

Õpetajad maskeerusid lasteaia logol kujutatud lasteks, Leenaks ja Lauriks, kes olid terve suve mööda Eestimaad ringi rännanud. Nad olid oma rännakul teinud erinevatest paikadest palju pilte ja tahtsid nüüd oma seiklusi lastega jagada.

Leena ja Lauri olid käinud laulupeol. Leena rääkis, et seal oli palju inimesi koos, kes laulsid palju laule, samuti Eesti hümni. Lapsed said õpetusi hümni kuulamisest ning need teadmised võeti kohe kasutusele. Lapsed olid aktiivsed ja oskasid üllatavalt hästi küsimustele vastata.

Vahepeal hakkas Lauril kõht „korisema“. Leenal oli kohe olemas kamajahu, millest segas sõbrale kokku ühe toitva roa. Samal ajal, kui Leena kama tegi, rääkis Lauri, millest kama tehtud on.

Järsku hakkas Lauriga rääkima hoopis Sipsik, mispeale Lauri tutvustas Sipsiku raamatut ja rääkis raamatu autorist Eno Rauast. Leena jutustas lastele, miks Tuhala nõiakaev üle keeb. Veel oli juttu sellest, kes on Eesti president ja tutvustati Tallinna vanalinna, Eestimaa rabasid ja jõuluturgu, Munamäge…

Lõpuks soovisid Leena ja Lauri teada, kui tähelepanelikult lapsed neid kuulasid ja korraldasid lastele viktoriini. Viktoriini küsimustele vastas iga rühm oma rühmaruumis.  Kokkulepitud ajaks tulid kõik tagasi saali ning ühiselt arutati küsimuste vastused läbi.

Peale Lauri ja Leena etteastet ning viktoriini vastasid lapsed õpetajate küsimustele juba palju enesekindlamalt. Näiteks enne ei hõiganud „Sipsiku“ raamatu  autorit keegi välja, kuid hiljem tuli vastus juba paljudelt lastelt.

Kõiki lapsi kiideti tubli osalemise eest viktoriinil „Tunne oma kodumaad“. Lapsed  said  juurde uusi teadmisi ja neis tekkis huvi rohkem Eestimaa kohta teada saada.

Õpetajad usuvad, et taolisi ühiselt õppimise üritusi tuleb koos lastega läbi viia enam, sest ühiselt õppida on põnevam.

Palju õnne Eesti!
 

Siret Vaarpu, Tallinna Lehola Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: