26.05.2016

Eesti-Norra olümpiamängud Kelmiküla lasteaias

24. mail 2016 said Hirvepargis teoks Eesti-Norra olümpiamängud. Täpsemalt öeldes kahe hea koostööpartneri – Tallinna Kelmiküla Lasteaia ning Lillehammeri Engesvea FUS Barnehage – lustlik-sportlik sõpruskohtumine.

Olümpiamängud algasid piduliku lipuheiskamisega lasteaia hoovis, kus lehvima tõusid kolm uhket lippu – Eesti, Norra ja Kelmiküla lasteaia lipp. Meeleoluka paraadiga suundusid lapsed ja külalised Hirveparki, kus neid ootasid juba vahva Orav, lustlik Jänes, rõõmus Lepatriinu ja sibav Hiir. Kõigil tegelastel oli lastele välja mõeldud tegevuspesad, kus lapsed said liikuda ning osavust proovile panna. Oravat tuli aidata käbide korjamisel ja pähklikottide pesasse viskamisel, Jänesega hüpati olümpiarõngastes ja saadi olümpiavõitjaks! Hiireke soovis laste abi juustutükkide pesasse tassimisel, kusjuures hiilides ja urgudest läbi pugedes, et mitte kassi kätte sattuda, Lepatriinu aitas mööda purret veekogu ületada ning lastel lillede vahelt läbi pugedes koju jõuda.   

Kui loomad olid abistatud, said lapsed aega ka vabalt ringi joosta ja tegutseda. Selleks soovisid lapsed Andrease osalemist, sest tema on ju päris õige sportlane, suusahüppaja (Andreas Hoff). Andreas on ka Engesvea lasteaia õuerühma õpetaja. Seekord näitas ta Kelmiküla lastele erinevaid hüppamise ja võimlemise trikke, jooksis ja lustis lastega. Keeleoskust spordi puhul vaja ei lähe, lapsed said Andreasest sõnadetagi aru. 

Kui lapsed olid pisut jõudu kogunud, võtsid mõõtu suured, kellele lapsed said kaasa elada. Osa lapsi kannustas külalisi, hüüdes rõõmsalt „Heia, Norge!”, teised aga toetasid Kelmiküla õpetajaid. Seis jäi sõbralikult viiki ja võitis sõprus. 

Lasteaeda tagasi jõudes tänati kõiki osalejaid. Norra külalised kinkisid igale rühmale Lillehammeri 2016 noorte taliolümpia maskoti – ilvesepoisi, Kelmiküla kinkis kõikidele osalejatele olümpiarõngastega vineerist medalid, mida lapsed soovi korral ka kodus värvida saavad. 

Engesvea korraldab oma olümpiamängud augustis, Eestist saadi hulgaliselt häid mõtteid selle parimaks korraldamiseks.

 

Riina Läll, Tallinna Kelmiküla Lasteaia direktor

 

Uudise rubriigid: