22.02.2018

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev Lasteaias Kelluke

Neljapäeval 22.veebruaril 2018 kell 09.45 toimus Lasteaias Kelluke Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulik kontsert.

Osalesid Lepatriinu, Rukkilille, Päevalille, Jänkude, Naksitrallide ja Muumide rühmade lapsed. Lepatriinu rühma lapsed olid rõivastatud eesti rahvarõivastesse ning nad esitasid eesti regilaulu „Saja, saja“, rahvatantsu „Kaera-Jaan“, rahvapilliloo „Kaheduuri polka“ ja luuletuse „Küll ta tuleb“. Rukkilille ja Päevalille rühmade lapsed esitasid kellukeste tantsu „Ma tahaksin kodus olla“, eesti laulumängu „Mu isamaa armas“, muusikalise mängu „Eestimaa linnad“ ja luuletuse „Eestimaal on pidupäev“. Ühiselt lauldi laule „Mu koduke“, „Eesti on mu kodumaa“ ja viidi läbi muusikalisi mänge „Rukkililled ja suitsupääsukesed“ ning „Eesti lipp“ (autor muusikaõpetaja Aina Roos). Etteastete vahel kõlas heliplaadilt eesti regilaul, parmupilli-, torupilli- ja savi-vilepilli muusika.                                                                                  

                                                                                                            IMG_1834.JPG

Kuulasime Eesti Vabariigi hümni ja lipulaulu. Lastel olid käes sini-must-valged lipud, mis lehvisid uhkelt eestimaaliste laulude saatel.

Kontserti viisid läbi Muumide rühma õpetaja Kaari Kallas ja muusikaõpetajad Aina Roos  ning Olga Stõk.

Kell 11.15 kogunesid kõik rühmad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks rongkäiguks lasteaia  ette. Eesti Kaitseväe Puhkpilliorkestri helide ja lippude lehvides sammusid lapsed rõõmsalt ümber lasteaia. Meeleolu andis juurde muusikaõpetaja Aina mäng  rivitrummil.

IMG_1903.JPG

Täname muusikaõpetaja Aina Roosi rahvusliku peokava stsenaariumi kirjutamise, õpetaja Kaari Kallast suurepärase kontserdi läbiviimise ja muusikaõpetaja Olga Stõki laste juhendamise eest.

Reedel 23. veebruaril 2018 kell 09.30 toimus muusikasaalis Sipsiku, Lotte, Puhhi, Pipi ja Pokude rühmade laste Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulik kontsert. Pipi ja Pokude rühmade lapsed, õpetaja Aivi ning muusikaõpetaja Aina olid rõivastatud eesti rahvarõivastesse. Lapsed laulsid kodust, Eestimaast ja mängisid eesti rahvuslikke ringmänge ning tantse. Õpetaja Aivi näitas lastele vanaaegseid töövahendeid, mänguasju jm.

Täname õpetaja Aivi Tubli kontserdi läbiviimise ja muusikaõpetaja Aina Roosi laste juhendamise eest.

Lehekülge haldab:

Olga Kraus, Lasteaed Kelluke direktori asetäitja majandusalal

6 413 288, kelluke@la.tln.edu.ee