28.02.2015

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Rabarübliku lasteaias

Tallinna Lasteaias Rabarüblik on traditsiooniks saanud pidada Eesti sünnipäeva koos Kaitseliidu Nõmme Malevkonnaga. Nii ka Eesti Vabariigi 97. sünnipäeval.

21. veebruari hommik algas piduliku aktusega lasteaia saalis. Kuulasime Eesti hümni ja iga rühm soovis Eestile midagi sünnipäevaks. Lasteaia vilistlane, kes ise juba kolmandas klassis käib, pidas sünnipäevakõne Eestimaa tähtsusest meie kõigi jaoks. 

Peale aktust ootasid kaitseliitlased meid lasteaia õuealal, et näidata kaasavõetud varustust ja selgitada nende kasutamise vajadust. Lapsed said proovida kiivrit, gaasimaski ning kanda seljas kotti kogu varustusega. Saadi teadmisi metsas telkimisest ja sellest, mida kaitseliitlased söövad ja kuidas nad toitu valmistavad. Toreda üllatusena said lapsed Kaitseliidu autokastis väikese tiiru sõita. 

Pidulik lõunasöök ootas kõiki rühmi ja kaitseliitlasi lasteaia saalis. Lauad olid kaetud pidupäeva tähtsust arvestades. Kaitseliitlaste mehine „head isu!” andis laste söömisele indu juurde. 

Sellise päeva tähtsust laste jaoks on raske ülehinnata. Tänu heale koostööle ja ühistele väärtushinnangutele hoiame Eesti lippu kõrgel ka tulevikus.

Piia Aasmäe
Tallinna Lasteaed Rabarüblik

Rabaryblikus_Eesti_sunnipaev.JPG Rabaryblikus_Eesti_sunnipaevalouna.JPG

 

 

Uudise rubriigid: