15.02.2018

Eesti Vabariik 100. sünnipäeva ettevalmistused ja tähistamine Tallinna Rukkilille Lasteaias

 

Veel loetud päeva on jäänud Eesti Vabariigi 100. juubelipäevani. Tallinna Rukkilille lasteaiapere teeb suure entusiasmi ja rõõmuga ettevalmistusi selleks tähtsaks ürituseks.

Juba sügisel alustasid meie õpetajad õppealajuhataja Ulvi Veerme eestvedamisel eesti rahvalaulude ja tantsude õppimist, et neid siis edasi õpetada lastele. Rahvatantsude selgeks saamisele aitas kaasa Eesti üks tuntumaid rahvatantsujuhte Ülo Luht.

Meie lasteaias käivad lapsed, kelle emakeeleks on vene keel. Eesti keele rääkima õppimiseks on loodud meie lastaias keelekümblusrühmad ja eesti keelt õpetatakse kõigis aiarühmades. Eesti keele omandamine on tihedalt seotud ka rahvusliku kultuuri kokkupuutumisega ja eesti kirjanike loominguga tutvumisega. Rahvamängud, -laulud, ringmängud, tantsud, luuletused, näidendid ja hea eesti keele õpetaja – kõik kokku innustavad lapsi eesti keeles rääkima.

Kes lastest ei unistaks olla muinasjutu või raamatu kangelane? Meie lasteaias on mitmeid ettevõtmisi, et tutvustada Eesti lastekirjandust ja kultuuri ning ajalooga seotud vaatamisväärsusi. Oleme algatanud Raamatutarkus – 100 väärtust ja Igal perel oma muinasjutt väiksed projektid, mille raames ka lastevanemad saavad kaasa aidata laste huvi äratamisele ilukirjanuse ja näitekunsti vastu. Ühisprojektid on vilja kandnud ja koos rühmalaste ja nende vanematega tulevad ettekandele näidendid. Üks tore teema on ju meie vanalinn Tallinna, mille vaatamisväärsused kutsuvad kõiki meisterdama ja kujutama neid punaste katuste ja paekivi müüridega vanalinna hooneid. Meie laste ja lastevanemate meisterdused vanalinnast on eksponeeritud veebruarikuu näitusel Meie kodulinn. Soovime tänada kõiki lapsevanemaid, kes koos lastega kujundasid sellised imelised hooned: Raekoda, Pikk Hermann, hoonetekompleks Kolm Õde, Viru väravad, Paks Margareeta, Toompea tornid, kirikud ja veel palju hooneid. Erilised tänusõnad soovime öelda Tatjana Maas, Svetlana Kavalerova, Tatjana Luts, Maija Milevskaja, kelle kuldsed käed, loovus ja innukus sütitasid ka lapsi kaasa meisterdama.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks oleme lasteaiaperele planeerinud piduliku aktuse koos eesti tantsude ja lauludega. Ootame külla külalisi ja viime läbi  lastele Eesti teemalisi viktoriine ja teeme üllatusi. Meie lapsed saavad selleks puhuks selga eesti rahvariided, mis on kingitus Tallinna linnalt. Meie koolieelsete rühmade lapsed esinevad eesti rahvatantsude

ja lauludega ühisel Haabersti Laulu- ja tantsupeol selle aasta maikuus. Selleks sündmuseks õmbleb lapsevanem Olga Korableva koos abilistega meie esinejatele veel rahvariideid. Eesti sünnipäevale pühendatud üritused kestavad õppeaasta lõpuni, mis kulmineerub 1. juunil Tallinna Vabaduse väljakul. Paljude meie lasteaia ürituste hulgast võiks esile tuua laste tervist toetava ürituse, mis kannab nime Tervis – kallim vara!

Tallinna Rukkilille pere rõõmustab koos Eestimaaga ja kingid 100. sünnipäevaks palju rõõmsameelseid naerusuid!