23.11.2016

Eesti ja Tallinna pensionäride ühendused said Põhja-Tallinnas uued ruumid

Täna avati pidulikult Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu uued ruumid Põhja-Tallinnas aadressil Sõle 40. Sealsamas asub nüüdsest ka Tallinna Pensionäride Ühendus. Avamisel osales ka president Arnold Rüütel.

Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütles oma tervituses, et linn pöörab eakatele suurt tähelepanu. Oluline on, et eakatel oleks kohti, kus koos käia ja kust saada infot tervislike eluviiside kohta. Üldse on oluline, et seenioridel oleks põhjust sagedamini kodust väljas käia.

„Et seenioridel oleks tervis parem, tuleks pidevalt liikuda, hea tervis tähendab aga ju kvaliteetset elu kuni kõrge vanuseni. Ja selles püüab Tallinn vanemaid inimesi aidata, arvestades sedagi, et pealinnas on täna juba ligi 100 000 pensionäri,“ sõnas Martinson.

Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid ütles, et pensionäride ühenduste endised ruumid olid väga kehvas seisukorras. Uutest kohtadest jäi sõelale just Sõle 40, sest siia saavad inimesed lihtsalt ligi, bussi- ja trollipeatused asuvad maja ees.

„Sõle 40 ruumides tegime põhjaliku remondi. Ehitasime kabinetid, nõupidamiste ruumi, uuendasime põrandaid, vahetasime välja ripplaed ja valgustid. Muidugi kuulub eriline tänu abilinnapea Merike Martinsonile, kelle toetusel õnnestus pensionäride ühenduste ruumide ehitamist rahastada,“ lausus Kaljulaid.

Kokku läks remont ja ruumide kohandamine maksma üle 20 tuhande euro. Sellest 15 tuhat eurot eraldas linnavalitsus oma reservfondist ja 7 tuhat eurot maksis Põhja-Tallinna linnaosavalitsus oma vahenditest. Pensionäride endi sõnul on tegemist Baltimaade pensionäride suurima keskusega.