01.06.2021

Eesti keele etlemiskonkurss vene õppekeelega lasteaedadele

31. mail 2021. aastal toimus Tallinna Arbu Lasteaia eestvedamisel ning Tallinna haridusameti toetusel IV Tallinna linna vene õppekeelega lasteaedade etlemiskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“.

Linnaosade kaupa toimunud eelvoorudesse registreerus umbes 100 etlejat, kellest lõppvooru pääses 23 tublimatest tublimat. Konkursist võtsid osa 21 vene õppekeelega Tallinna lasteasutust. Konkursi eesmärk on läbi luule tuua esile eesti keele kaunis kõla ning väärtustada ka õpetajaid-juhendajaid, kes ilusat eesti keelt mudilastele õpetavad.

Osalejaid tervitas Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov. Ta julgustas väikeseid esinejaid ja soovis neile edu luuletuse esitamisel.

Kõikidel oli hea tuju, laste silmad särasid, oli kuulda laste naeru, tänusõnu ja õnnesoove. Kõlasid luuletused Eestimaast, loodusest, emast, perest jne. Lapsi lõbustas rõõmsameelne ja vahva kass Piret. Kõik esinejad pälvisid tugeva aplausi.

Lõppvoorus hindas meie väikeseid esinejaid žürii, kuhu kuulusid Tallinna Haridusameti alushariduse spetsialistid Anne Targem ja Merike Kivimäe ning Tallinna Lasteaia Naksitrallid direktor Pärje Ülavere. Žüriil ei olnud lihtne otsuseid teha, sest kõik lapsed andsid oma parima.

Žürii lemmikuteks olid sel aastal:

  1. Veronika Maliuk – Lasteaiast Ojake
  2. Erik Frischer – Juudi Lasteaiast Aviv
  3. Nazar Zahharov – Tallinna Lasteaiast Sinilill
  4. Angelina Klimovets – Tallinna Rukkilille Lasteaiast
  5. Timur Žumadilov – Tallinna Allika Lasteaiast

Täname kõiki esinejaid, nende juhendajaid, kuulajaid, žüriiliikmeid, Tallinna Naksitrallide Lasteaeda ja neid, kes olid meile abiks ürituse korraldamisel.  

Soovime jätkuvalt häid emotsioone koos ilusate eestikeelsete luuletustega!

Pilte saab vaadata siit

Allikas: Tallinna Arbu Lasteaed

Uudise rubriigid: