02.03.2018

Eesti on mu Kodumaa!

Eesti Vabariigi 100.aastapäeva tähistamine Tallinna Mustakivi lasteaias!

Kodumaa on see koht, kus oleme sündinud ja me kõik soovime sellele vaid parimat ning tahame, et siin sündinud lapsed oleksid edukad ja õnnelikud. Seega Eesti Vabariigi 100. sünnipäev on südamelähedane kõigile, kes siin sündinud  ja üles kasvanud. 

Tähtis pidu  nõuab  ka hoolikat ettevalmistust. Lasteaias on toimunud mitmeid üritusi, mis olid pühendatud  Eesti Vabariigi juubelile nagu nt Eesti looduse, kultuuri, ajaloo tundmaõppimine, loovtööde näitus, ekskursioonid jne. Rühmad kaunistati  Eesti riigi lipu värvides, igal pool võis näha rukkililli, pääsukesi. Vabariigi aastapäeva tähistamise tipphetkeks on saanud  pidulik kontsert „Eesti on mu Kodumaa”, mis toimus 21.02.2018. Kontserdile olid kutsutud  nii meie naabrid  Kivila lasteaiast kui ka aukülalised Tallina linnavalitsusest ja Haridusametist.

Mustakivi Ja Kivila lasteaia lapsed kinkisid Eesti Vabariigi sünnipäevaks tõesti kauni kontserdi.  Eesti hümni saatel tõuseb lipp ja algab seni ennenägematu etteaste: tantsud, laulud, luuletused, viktoriin ja palju muud... Ja kuivõrd võimsalt kõlas lastekoor lauldes „Eesti on mu kodumaa”. Kõik  erksad tegevused, ilusad mõtted ja soojad õnnitlussõnad oli suunatud sellel päeval meie kaunile Eestimaale. Ja muidugi tort! Mis sünnipäev see ilma tordita oleks? Tallinna Mustakivi lasteaia direktor Svetlana Hruštšova õnnitles kõiki Eesti Vabariigi 100.aastapäeva puhul ja kinkis lastele  suure tordi. Seejärel võtsid sõna  Kivila lasteaia direktor  Annika Kongi ja Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, kes kinkisid  ka suveniire ja maiustusi.

Kontserdi mitmekülgne programm pakkus  eredaid elamusi ja tegutsemisrõõmu nii lastele kui ka täiskasvanutele. See juubel oli täis elamusi ja püsib kõigil  mälus veel kaua! Aitäh kõigile, kes  võttis sellest osa ja  tähistas koos meiega  Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva!