24.10.2016

Eesti õpetajate IKT konverents „Digitaalselt aktiivne kool“

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool korraldavad Eesti õpetajatele 26. oktoobril 2016 IKT sügiskonverentsi, mille läbivaks teemaks on digitaalselt aktiivne kool.

Tallinna Reaalkoolis toimuva konverentsi praktilistes töötubades tutvustatakse põnevaid projekte nii õpetajatele kui ka koolijuhtidele.

Avaettekande teeb sellel aastal ajakirjanik Henrik Roonemaa teemal „Lugupeetud haridussüsteem, palun ära koolita minu last halvaks programmeerijaks!“. Üle mitme aasta on konverentsil ka rahvusvaheline mõõde –praktilisi kogemusi jagavad Soome koolid.

Konverentsil viiakse läbi 18 erinevat töötuba, mille teemadeks on tehnoloogiaharidus, digivahendite kasutamine õppetöös, koostöövõimalused äriettevõtete ja koolide vahel ning digipädevused.

Iga osaleja saab valida kaks töötuba, sh näiteks: „Tehnoloogiaharidus 1: Raspberry Pi3 kasutamine õppetöös“ (Indrek Brifk, Shift OÜ), „Innovaatilised lahendused: Liitreaalsus - vaatame sisse ja katsume järele“ (Anneli Rumm, EEK Mainor), „Koostöövõimalused koolis: eTwinning“ (Mari Tõnisson, Tartu Hiie Kool) jne. Tutvuda saab ka Eesti koolide praktiliste kogemustega digipädevuste arendamisel.

Pidulikul dineel tehakse teatavaks Tallinna Haridusameti korraldatud konkursi „Digimõte“ parimad ning esimest korda kuulutab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus välja koolid, kes kõige aktiivsemalt digitaalseid võimalusi kasutavad.

Autasustamistseremooniale järgnevas paneeldiskussioonis arutlevad õpilane, õpetaja, koolidirektor ja lapsevanem „digipöörase“ kooli teemal Indrek Vaheoja juhtimisel.

Konverents algab kell 10 ja lõpeb kell 16.

Konverentsi kava

 

Uudise rubriigid: