17.04.2019

Eesti õppurite meeskond CyberSpike võitis USA küberkaitse võistluse

13. aprillil 2019 toimus USA avatud Magic CTF küberkaitse võistlus, milles osales üle 30 meeskonna üle maailma. Eestlased esindasid kodumaad väärikalt, tuues kaasa esimese ja neljanda koha. Võidukates meeskondades oli mitu Tallinna õpilast.

Võistlusel otsiti nelja tunni jooksul lahendusi kolmel tasemel krüpto- ja muudele taolistele ülesannetele.  

Esikoha sai CyberSpike: Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium), Johannes Kadak (TTÜ Tartu Kolledž), Rao Zvorovski (Tartu Ülikool) ja Joonatan Jakobson (Laagri Kool).

Neljanda koha sai Find the Flag: Julian Dinovski (Tallinna Polütehnikum), Vjatšeslav Maspanov (Tallinna Polütehnikum), Ervin German Žitnikov ja Dmitri Plotnikov (Tallinna Laagna Gümnaasium).

Eestist osales üheksa meeskonda. Võistlesid ka Paide Hammerbacki Põhikooli kaks meeskonda (lauljad ja tantsijad), kes nägid saabudes esimest korda Linuxit, kuid vaatamata sellele tulid nad 15. ja 17. kohale. 

Eesti võistkondade juhendajad ja korraldajad: Aleksei Talisainen, Triin Muulmann, Birgy Lorenz, Oliver Kikas, Liia Opmann, Marje Meenov.

Eesti meeskondade osalemist nii Eestis kui ka USAs toetas Carrol kogukond, osalemise võimalust tutvustas eestlastele Thomas Beyard. 

 

Birgy Lorenz, Pelgulinna Gümnaasiumi arendusjuht

Uudise rubriigid: