18.04.2018

Eesti parim robootikakool on taaskord Tallinna Reaalkool

14. aprillil 2018 toimus Jõhvi Spordihoones suur üleriigiline kooliõpilastele suunatud robootikavõistlus „RoboMiku lahing 2018”, kust Tallinna Reaalkool tõi koju meistritiitli ja neli alavõidu karikat.

RoboMiku konkursi eesmärk on äratada reaalteaduslikku ning insenertehnilist huvi üldhariduskoolide õpilaste hulgas.

Võistlusalasid oli mitu, sealhulgas nii robotiehitamist kui ka programmeerimist. Peale võistlusalade võitjate valiti välja parim robootikakool ning parim uustulnuk käesoleval hooajal.

MTÜ Robootika annab välja Eesti Parima Robootikakooli rändkarikat, mille saab omale Eesti robootikavõistlustel osalenud ja parimaid tulemusi saavutanud kool. Alade võistlustulemustest moodustub koondpingerida, mille alusel leitakse karika saaja. Rändkarikas on suurim tunnustus Eesti koolirobootika maastikul, mida võiks ihaldada iga robootikaga tegelev kool ja mille tiitli kaitsmine on väljakutse igale võitjale.

Alade koondtulemusel sai robootika Eesti meistri tiitli ja sellega kaasneva rändkarika võitis taaskord Tallinna Reaalkooli juures tegutsev tiim Robootika.COM.

Reaalkooli ja Kesklinna põhikooli 3.-7. klasside õpilaste robootikaringidest olid lahingus osalemas meeskonnad Fresk, Viirus, Arendajad ja juhendaja Ahti Pent. Kõik meeskonnad olid teinud tubli tööd ja aeg oli panna hooajale meeldejääv punkt. Edukalt osaleti kokku kuuel alal ja koju toodi neli karikat.

Meeskond Fresk saavutas 3-kilose Lego Sumos 1. koha; meeskond Viirus saavutas: Hüdrodünaamika robotimängus 1. koha; EV100 joonejärgimises 1. koha ja Scratch mängu programmeerimises 3. koha.

Tiia Niggulis, Tallinna Reaalkooli infojuht-haridustehnoloog

Uudise rubriigid: