04.05.2018

Eesti suuremad talgud toimuvad laupäeval Stroomi rannas

Tallinna Heakorrakuu kõige rahvarohkem sündmus – rannatalgud „Puhas rand“ – toimuvad laupäeval, 5. mail Stroomi rannas. Talgud on pühendatud Eesti Vabariigi 100ndale aastapäevale ja toimuvad koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnadega.

Heakorrakuu rannatalgud „Puhas rand“ algavad 5. mail kell 10.30 Stroomi rannahoone juures. Talgulisi tervitavad abilinnapea Züleyxa Izmailova, Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid ja Peterburi Linnavalitsuse esindaja Ivan Serebritski. Enne tööde algust moodustavad talgulised rannaalal tähise „100“ pühendades oma vabatahtliku töö Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale. Rannatalgutel koristatakse peamiselt randa. Kavas on ka teavitada  talgulisi Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti BLASTIC tegevustest, mille peaeesmärgiks tõkestada plastikprügi sattumist rannalt merre. Talguliste tähelepanu juhitakse ohule, mida tekitab  rannale jäetud prügi, eriti plastikprügi.  

„Stroomi rannatalgud on mitmekülgne üritus, kus kohtuvad keskkonnaharidus, meelelahutus, värske õhk ning vabatahtlik ja füüsiline töö, moodustades ühe eriti toreda sümbioosi“ - ütles Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova. „Viktoriinide ja aktiivsete mängudega antakse teave plastikprügi ohust Läänemere keskkonnale ja suurendatakse keskkonnateadlikkust Läänemerest ja jäätmetest“ – lisas ta.

Põhja-Tallinna Valitsus tänab loosiga osavõtjaid, peaauhinnaks on jahisõit jahtlaevaga "Idda" Tallinna lahel, mille on välja pannud Nord Sail Grupp. Lisaks toetavad üritust ja on auhinnad välja pannud Coca Cola HBC, Tallinna Botaanikaaed, Tallinna Lennusadam, Stroomi keskus, Reval Sport, Sõle Spordikeskus. Võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambli Apelsin esitluses. Päeva juhivad Reigo Ahven ja Natasha Bychkova. Talgulistele pakutakse traditsioonilist talgusuppi ja teed, kusjuures kasutatakse ainult biolagunevaid nõusid.

Stroomi rannatalgute ajal alustab ka kampaania" Kiibi või kaota!", mille raames toimub kuni 16. juunini Tallinnas 12 koerte ja kasside soodushinnaga kiipimisaktsiooni. 5. mail saab oma lemmiklooma kiipida Supelranna bussipeatuse juures Pelguranna tn 53 maja vastas.

Rannatalgud korraldavad ka Helsinki, Turu ja Peterburi. Helsingis toimusid rannatalgud juba 3.05. Töölönlahti lahe rannas. Samal päeval korraldas talguid Turu linn Aurajoki jõe kaldal. Peterburis toimuvad rannatalgud 12. mail Tarkhovsky supelrannas.

Rannatalgud Stroomi rannas korraldavad Põhja-Tallinna linnaosavalitsus koostöös Tallinna Keskkonnaametiga. Talgud rahastatakse välisprojekti BLASTIC ja Tallinna Keskkonnaameti eelarvest.

 Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima!“.

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt www.tallinn.ee/heakorrakuu  ja vene keeles: http://www.tallinn.ee/rus/heakorrakuu/   Info välisprojekti BLASTIC saab veebilehelt www.tallinn.ee/BLASTIC

 

Lisateave: projektijuht Monika Jasson

Tallinna Keskkonnaamet

tel 616 4077, monika.jasson@tallinnlv.ee