02.05.2022

Eestimaa lasteaiad üheskoos arendamas liikumisharjumuste kujundamist ja sotsiaalset kuuluvustunnet

Tallinna Loitsu Lasteaed kirjutas südamekuu ja nutikuu raamase koostööprojekti “Alustame päeva üheskoos hommikuvõimlemise ja hea tujuga!” Projektis osalesid Harju, Lääne, Pärnu, Valga, Põlva kui ka Lääne- Viru maakonnast pärit lasteaiad.

Projekti idee sündis oma vajadustest lähtuvalt. 2020.a. märtsis Eestis alanud COVID- 19 viiruselaine ning sellega kaasnenud piirangud, tõid endaga kaasa vajaduse kasutada virtuaalset sotsiaalvõrgustikku. Ka meie lasteaiaõpetajad kasutasid nii koostöö edendamiseks kui ka koolitustel osalemiseks erinevaid suhtlemiskanaleid. Siiski märkasime, et meil on väga erinevas vanuses õpetajaid, kelle seas üsna paljudel ei ole veel tekkinud julgust ja kindlustunnet kasutada Zoomi vms rakendust ürituste läbiviimisel või osalemisel.  Nii tekkis soov läbi projekti õpetajaid toetada ja julgustada.

Eelnevalt koostasime juhendi, viisime läbi proovikohtumise ja alustasime hommikuvõimlemise nädalat, milles osalesid kõik meie maja 11 rühma.  Seejärel kutsusime ka Eesti erinevate piirkondade lasteaedasid üheskoos võimlema. Peab mainima, et oodatust palju keerulisem oli leida lasteaedasid väljaspool Tallinna, kes oleksid nõus väljakutse vastu võtma. Siiski meie väga tublideks koostööpartneriteks said:  Tõrva Lasteaed Tõrvalill, Lihula Lasteaed, Põlva Lasteaed Lepatriinu, Saku Lasteaed Terake, Rakvere Kungla Lasteaed,  Sindi Lasteaed, Kohila Lasteaed, Tallinna Linnamäe Lasteaed ja Põlva Lasteaed Pihlapuu.

Lisaks kaasavõimlemisele on igal lasteaial ka võimalus tutvustada lühidalt oma asukohta, lasteaeda, rühma ning olla hommikuvõimlemise eestvedajaks ühel valitud kuupäeval. Selleks, et motiveerida ja julgustada eesti keele õpetamist vajadusel ka eesti keelest erineva kodukeelega lastele, tutvustasid Tallinna Loitsu Lasteaeda Lotte keelekümblusrühma lapsed. Projekti oli kaasatud ka venekeelne Tallinna Linnamäe Lasteaed, kus on kolmas eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas. 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et oli väga armas ja vahva alustada päeva üheskoos võimlemisega.  Zoomi rakendus kaotas lasteaedade vahel oleva distantsi ning muutis meid justkui ühiseks pereks. Koostööprojekt andis põnevaid ideid, kuidas hommikuvõimlemist ka lihtsate igapäevaste vahendite (näiteks toolide, raamatute või maskeerituna kostüümis jpms) abil võimlemine veelgi põnevamaks muuta.

Suur, suur aitäh kõigile koostööpartneritele kannatlikkuse ja toredate võimlemishommikute eest!

Projekti kohta on valminud ka esitlus:

https://docs.google.com/presentation/d/1VFL5IJRELyFa9WPY8tFurPixoxLh_s0q/edit#slide=id.g125f9dd28bf_0_9

 

Allikas: Tallinna Loitsu Lasteaed

Uudise rubriigid: