26.05.2021

Elanike soovil toimuvad Haaberstis regulaarsed lusitaania teetigude korjetalgud

Neljapäeval, 27. mail, 3. juunil ja 10. juunil toimuvad Haabersti linnaosas Kakumäel ja Tiskres taas lusitaania teetigude korjetalgud. Talgutel ühendavad jõud nii linnaosavalitsus kui ka kohalikud elanikud, et võidelda üheskoos võimust võtva võõrliigi vastu.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et esmakordselt toimusid linnaosavalitsuse korraldatud teotalgud Kakumäel ja Tiskres eelmisel nädalal ning elanikud võtsid need hästi vastu ja osavõtt talgutest oli oodatust palju suurem. „Üheskoos korjati kahe tunniga 240 liitrine konteiner tülikaid nälkjaid täis,“ ütles linnaosavanema asetäitja ning tänas talgujuhte ja kõiki aktiivseid osalejaid, kes talgutel oma panuse andsid.

„Elanike soovile vastu tulles toimuvad korjetalgud Haaberstis veel vähemalt kolmel õhtul. Talgutel korjatakse elanike ja linnaosavalitsuse koostöös linnaosa avalikelt haljasaladelt ja kõnniteedelt tülikaid lusitaania teetigusid eesmärgiga piirkonnas võõrliigi levikut piirata,“ rääkis linnaosavanem asetäitja.

Talguõhtutel alustatakse ühiskorjega kell 20.00 ja lõpetatakse kell 22.00. Talgujuhid ootavad vabatahtlikke vajalike vahenditega Pikaliiva tehnoülevaatuspunkti juures kergliiklusteel, Landi bussipeatuses, Õismäe raba Vana-Rannamõisa tee äärses parklas ja Tiskres Keskpäeva tee bussipeatuse juures. Kõik vabatahtlikud on oodatud talgutega ühinema.

Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks ja hävitamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosavalitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Uudise rubriigid: