10.05.2018

Elurikkus Tädu terviserajal

Tallinna lasteaias Sipsik korraldati ülemajaline kevadine matk "Haavikul on emand ja kuusikul on kuningas" Tädu terviserajale

Kevadmatk toimus aktiivse liikumise päeva raames ja oli seotud lasteaia rohelise kooli teemaga Elurikkus ja loodus ning Tervis ja heaolu.
Tädu metsas tervitasid lapsi karu, hunt, rebane, ja jänes. Eesootava matkaraja pikkuseks oli viiel vanemal rühmal 2,6 kilomeetrit. Nooremal rühmal 800 meetrit. Rajal oli mitmeid tegevuspunkte, kus lapsed tegutsesid koos rebase, karu, jänese ja hundiga. Koos matkates uurisime Tädu metsaradu, neid ümbritsevat loodust, imetlesime  kõrgeid vanu mände, sihvakaid kuuski ja tugevaid tammepuid ning ka pisikesi kuuse ja männilapsi. Tegime käest kinni hoides ringe ümber suurte kivide ja kuulasime lihtsalt metsavaikust ja ojavulinat enda ümber. Ilus päikesepaisteline kevadilm tegi matkaraja läbimise igati nauditavaks. Karuga oli tore köievedu teha ja rebasega  Suure Tamme küsimustele vastuseid leida. Rajal liikudes panime tähele aastaaegadest tulenevaid erinevusi looduses. Vahepealsetel pikkadel metsasirgetel tuli jälgida õpetajate soovitusi raja lõbusaks läbimiseks. Näiteks prooviti unise karu kõndi, julge jänese hoogsat hüppamist, sõbraliku siili sörkjooksu, kiirustava orava kiirkõndi, kavala rebase tagurpidi kõndi ja märja kopra madalkõndi.
Pärast matkaraja läbimist kogunesid tublid matkajad terviseraja algusesse suurele lõkkeplatsile, kus kõik koos kinnitati keha lasteaiast kaasavõetud maitsva lõunasöögiga.
Oli üks kaunis kevadpäev ja seda metsas veetes astusime jälle sammukese loodusele lähemale.

Kevadmatka eestvedaja tervisemeeskonna juht õpetaja Siiri Pentus.