27.06.2017

Enamuse arvates on pajutants Haaberstis arusaamatu etendus

Rekonstrueeritava Paldiski maantee trajektooril kasvav remmelgas ei vasta riikliku kaitse alla võtmise tingimustele ja projekti kohaselt ning vastavalt ehitajaga sõlmitud töövõtulepingule tuleb ehitustöödega Haabersti ristmikul maksimaalselt kiiresti edasi minna ja vastavalt raieloale remmelgas maha võtta.

Paldiski maantee rekonstrueerimine on oluline kogu riigi taristu seisukohalt ja on otseselt vajalik lisaks tallinlastele ka Saue , Keila, Paldiski ja paljude teiste asumite elanikele.  Lisaks toetavad Haabersti ristmiku rekonstrueerimist  ka  kohalikud kogukonnad. Kakumäe Rahva  Seltsist ütles oma pöördumises, et Tallinna linn vajab rohealasid, aga linn vajab ka toimivat taristut.  Ringristmiku renoveerimine on ääretult vajalik projekt ja selle takistamine ei ole mõistlik. MTÜ Haabersti Korteriühistute Ümarlaud rõhutas oma pöördumises, et mõistab hukka puukaitsjate trummipõristamise Haabersti hõberemmelga juures ning seda mahitavate poliitiliste jõudude (linnapea kandidaatide) silmakirjaliku käitumise.

Tallinna linn on võtnud vastu otsuse rekonstrueerida Haabersti ristmik, et suurendada selle läbilaskevõimet ja vähendada liiklusummikuid, ning seda otsust on juba asutud ellu viima. Haabersti ristmiku rekonstrueerimiseks on Tallinna Linnaplaneerimise Amet 08.11.2016 väljastanud ehitusloa nr 1612271/20265. Tallinna Kommunaalamet on viinud läbi riigihanke ehitusloaga antud õiguse realiseerimiseks Ristmik valmib oktoobris 2018. Projekti maksumus on 14,967 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Ehitab Nordecon AS.

Paldiski maantee ehk Tallinn-Keila suunalise viadukt on kavas avad  juba järgmise aasta mais. Kogu ristmik valmib 2018. aasta oktoobris. Uus Haabersti ristmik suurendab oluliselt transpordivahendite läbilaskvust ning on sujuvam kui olemasolev olukord.

Haabersti ristmiku rekonstrueerimine hõlmab: Paldiski maantee, Rannamõisa tee ja Ehitajate tee kahetasandilise ristmiku ehitust; Paldiski maantee ehitust 1,05 km ulatuses alates Mõisa tn ristmikust kuni 150 m peale Õismäe tee ristmikku; Rannamõisa tee ehitust 1,1 km ulatuses kuni Vana-Rannamõisa tee ristmikuni; Ehitajate tee ehitust 100 m ulatuses.