12.09.2017

Tallinna Endla lasteaed läks 65ndal tegevusaastal paberilt pilvele

Tallinna Endla lasteaed liitus sel septembril e-lasteaia ELIIS keskkonnaga. Uue e-lasteaia süsteemi õppimiseks on rakendunud Endla lasteaias ühine juhendamine, mille raames õpetajad jagavad oma oskusi ja avastamisi uues keskkonnas läbi järjepidevalt toimuvate sisekoolituste kolleegilt kolleegile ja õppides koos oma praktikast. Järgmine ELIISi sisekoolitus õpetajatele toimub 27.09.2017 Tallinna Endla lasteaias.

Eliis Tarkvara OÜ poolt loodud ELIIS (e-lasteaed) on infosüsteem, mis pakub lasteaedadele innovaatilisi ning digitaalseid lahendusi õppetöö mugavamaks korraldamiseks. ELIISi keskkond sisaldab õpetajasõbralikku päevikut, mugavat laste info haldamist, põhjalikku suhtlusmoodulit, detailset statistikat, aruannete koostamist ning palju muid funktsioone, mis on kasulikud nii lasteaiaõpetajatele, lasteaiajuhatajatele, omavalitsuste töötajatele kui ka lapsevanematele.

 

Selleks, et olla ise õpetaja, peab palju õppima. Kuigi algul valmistas uus süsteem palju hirmu, võtsid Endla lasteaia õpetajad selle ruttu omaks ja nüüdseks kasutavad uut süsteemi juba iga päev oma töös. Lapsevanema jaoks muudab uus süsteem samuti lasteaia tegemistega kursis olemise palju lihtsamaks, kuna lapsevanemal on mugav kaasa rääkida rühma tegemistes, olla kursis oma lapse ning lasteaia tegemistega, vaadata pilte toimunud sündmustest ja olla otsekontaktis õpetajatega.