28.04.2022

Endla lasteaed osales taas KELAFF võistlusel

KELAFF ehk kevadine laste filmifestival toimus taas ja sellest võttis osa Tallinna Endla lasteaia Mõmmide rühm. Multifilmi festivali teemaks oli sel aastal - muinasjutt.

Mõmmide rühma animatsiooni muinasjutt valmis "Kitsetall, kes oskas lugeda 10ni" ainetel. Animatsioon valmis Tallinna Kunstikooli kunsti ja liikuva vormi ehk robootika ringi raames. Lapsi juhendas õpetaja Liina Sügis.

Mõmmi rühma lapsed joonistasid tegelased, ühiselt meisterdati filmimiseks taustad ja muud vajaminevad esemed. Lapsed aitasid üles pildistada tegelaste liikumist ning seejärel sai õpetaja Liina pildid kokku monteerida filmiks. Siis tuli tegelastele anda ka enda hääl, selleks olid kõik lapsed väga julged ja eriti rõõmu tegi, et ka need lapsed, kelle kodune keel ei ole eesti keel, julgesid peale lugeda ja anda tegelaskujudele enda hääl. 

Tallinna Endla lasteaed kahjuks ühtegi auhinda ei võitnud võistlusel, aga see-eest said lapsed ühe kogemuse võrra rikkamaks ja nautisid väga animatsiooni, mis valmis sai. Tallinna Endla lasteaia multifilmi "Kitsetall, kes oskas lugeda kümneni" saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=UOPpfuCRmLk 

Täname tublisid Mõmmi rühma lapsi ja õpetaja Liinat laste juhendamise ja filmifestivalil osalemise eest!

278579161_1030292214276810_4907699993516664115_n.jpg