22.04.2022

Endla lasteaed tähistab Maa-päeva

Maa päev on 22. aprillil. Seda tähistatakse ülemaailmselt ligikaudu 190 riigis. Tallinna Kunstikooli Rohelise kooli ringis valmis laste poolt imeline kunstinäitus ja algatus Maa päeva tähistamiseks.

Maa päeva tähistamine sai alguse 1970. aastal Ameerika Ühendriikides, kus miljonid ameeriklased protestisid tänavatel keskkonna saastamise vastu. Tänapäeval tähistatakse Maa päeva kogu maailmas mitmesuguste ürituste ja ettevõtmistega, mille eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele (kliima soojenemineõhusaaste, liigne energia tarbimine, autostumine, agraarühiskond jne). 

Õpetaja Teele Raam-Pello juhendamise all kordasid lapsed prügi sorteerimise põhitõdesid ning vestlesid, kuidas iga laps saab aidata hoida meie Maad, mida on ainult 1. Seejärel valmis tore näitus laste kätest ja maakerast, mille tulevik on meie käes. Näitust saab näha Endla lasteaia trepihalli 1. ja 2. korruse vahel treppidel. 

Lisaks võtsid Sipsiku rühma lapsed õpetaja Teele, vabatahtlik Ezgi ja õpetaja abi Ritaga ette retke Kristiine Keskusesse, et sorteerida prügi, viia ära taarat, mida saab taaskasutada ja anda enda panus, et Maailmas oleks rohkem rohelist mõtteviisi ja lapsed teaksid juba varakult, kuidas saame erinevaid materjale taaskasutusse anda. 

Täname Teelet lastele toreda tegevuse organiseerimise eest ja imelise näituse eest!  

Uudise rubriigid: